ربیعی:

تشكل های كارگری در دولت دوازدهم افزایش ۵۰ درصدی داشته است

تشكل های كارگری در دولت دوازدهم افزایش ۵۰ درصدی داشته است كاروخدمت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در دیدار با دبیر كل كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری، اظهار داشت: تشكل های كارگری در دولت تدبیر و امید با افزایش ۵۰ درصدی همراه بوده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مركز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، علی ربیعی وزیر تعاون، كار ورفاه اجتماعی در حاشیه صدو هفتمین كنفرانس بین المللی كار در ژنو با 'شارون بارو' دبیركل كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری دیدار نمود.

ربیعی ابراز امیدواری كرد كه این دیدار منجر به بهبود وضعیت كارگران شود.

وی با اشاره به تجارب خود درزمینه مسائل كارگری عنوان كرد: در دولت تدبیر و امید، تشكل های كارگری ۵۰ درصد افزایش پیدا كردند و برای این افزایش تشكل ها در وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعی تلاش زیادی انجام شد.

ربیعی با اشاره به افزایش آمار اشتغال زنان در دولت تدبیر و امید، حمایت های انجام شده از زنان سرپرست خانوار در كشور و اقدامات انجام شده در زمینه نظام تامین اجتماعی را شرح داد.

درادامه این دیدار، دبیركل كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری علاوه بر توصیف شرایط بین المللی اتحادیه های كارگری اظهار داشت: می دانم امریكا بازی خطرناكی را دنبال می كند و ما متوجه هستیم كه امریكا تعهدش را دربرابر برجام نقض كرد.

شارون بارو افزود: ما و ایران درمورد مبحث فلسطین زمینه مشتركی داریم.

وی با تحلیل فعالیت های تشكل های كارگری درجهان خاطرنشان كرد: مایل هستم برای ادامه گفت و گو ها به ایران سفری داشته باشم.

ربیعی هم در ادامه این صحبت ها خطاب به دبیركل كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری تصریح كرد: این دیدگاه در مورد فلسطین درست و به حق است. بعنوان یك كنشگر كه سال ها در نهادهای مدنی فعالیت نموده ام، می دانم كه امریكا همواره ضد دموكراسی دركشورهای ضعیف تر عمل كرده و اقدامات امریكا منجر به دیكتاتوری و استبداد شده است.

وی خاطرنشان كرد: ترامپ از منطقه تنها دلار جمع می كند و با خشن ترین رژیم ها رفاقت دارد و درتحریم ها هم بیشتر كارگران صدمه می بینید. بعنوان یك كنشگر اجتماعی باید بگویم كه امریكا در نقض برجام ضد دموكراسی فعالیت نموده است.

علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به منظور شركت در صد و هفتمین همایش بین المللی كار و ملاقات با همتایان خود در سایر كشورها، راهی ژنو سوییس شده است و دیدارهای وی تا هفدهم خردادماه ادامه خواهد داشت.

ملاقات با وزیران كار كشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان، بلغارستان، فنلاند، ایرلند و كرواسی از برنامه های پیش بینی شده این سفر است.

ربیعی علاوه بر دیدار با با دبیر كل كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری، در مجمع عمومی سخنرانی خواهد نمود. حضور در اجلاس وزیران كار آسیا و اقیانوسیه و اجلاس وزیران كار جنبش عدم تعهد، ملاقات با مدیركل سازمان بین المللی كار و حضور در نشست عالی جهان كار از دیگر برنامه های وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این سفر است.
سازمان بین المللی كار یكی از موسسه های تخصصی سازمان ملل متحد است كه به امور مربوط به كار و كارگران می پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ و در نتیجه بحث های هماش صلح پاریس تاسیس شد و مقر آن شهر ژنو سوئیس است.

سازمان بین المللی كار در آغاز وابسته به جامعه ملل بود و بعد از تاسیس سازمان ملل متحد از سازمان های وابسته به آن شد.

​منشور فعلی سازمان كه به بیانیه «فیلادلفیا» معروف است، در سال ۱۹۴۴ تصویب گردید.

1397/03/18
12:48:44
5.0 / 5
2412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید