توضیح سازمان راهداری درباره فیلم های جدید

اعتراضات راننده های كامیون تمام شده است

اعتراضات راننده های كامیون تمام شده است كاروخدمت: در ایام اخیر تعدادی از سایت ها و شبكه های اجتماعی فیلم هایی را منتشر نموده اند در خصوص اینكه همچنان اعتراضات كامیون داران ادامه دارد. موضوعی كه معاون حمل و نقل سازمان راهداری آن را تكذیب می كند.


داریوش امانی در گفت وگو با ایسنا اعلام نمود: بعد از مذاكرات موفقی كه میان نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان اصناف و كامیون داران سراسر كشور انجام شد، خوشبختانه اعتراضات به صورت كامل به پایان رسید و وضعیت تردد رانندگان در جاده های كشور كاملا عادی است.

به گفته وی، حضور رانندگان در عرصه های حساس كشور همواره كمك حال جامعه بوده و بطور قطع آنها بعد از دریافت نیازها و احتیاجاتشان كار خویش را مانند گذشته با قدرت ادامه می دهند.

معاون سازمان راهداری درباره فیلم های انتشار یافته در اتوبان بابایی تهران در خصوص اعتراض راننده های كامیون توضیح داد: این مورد ربطی به مسائل گذشته ندارد و اختلاف نظری است كه برخی از رانندگان در فضای درون شهری با شهرداری تهران پیدا كرده اند. از این رو سازمان راهداری و وزارت راه و شهرسازی در این مورد وارد نشده و مسئله آنها باید با مدیریت شهر تهران مطرح شود.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، چند هفته قبل رانندگان كامیون در جاده های بین شهری كشور نسبت به شرایطشان دست به اعتراض زده و برای چند روز از فعالیت دست كشیدند.

به دنبال این اتفاق وزیر راه و شهرسازی جلسه ای با نمایندگان راننده های كامیون برگزار كرد و مجلس و دولت هم تلاش كردند قوانین حمایتی برای آنها وضع كنند.

در نظر گرفتن سختی كار، امكان پذیر شدن بازنشستگی رانندگان در ۵۵ سالگی در صورت ۲۵ سال فعالیت در این حوزه، افزایش كرایه ها حدود ۲۰ درصد و كوشش برای كاهش قیمت لوازم یدكی بخشی از برنامه هایی بود كه دولت به منظور بهبود شرایط رانندگان كامیون آنها را نهایی كرد و بنا شده در آینده نزدیك در دستور كار قرار گیرد.

رانندگان كامیون همینطور درخواست داشتند كه میزان كرایه آنها بر مبنای تن- كیلومتر محاسبه شود كه وزیر راه و شهرسازی وعده داد با تشكیل یك كارگروه ویژه در این زمینه مبحث را بررسی نموده و در صورت رسیدن به یك جمع بندی نهایی این مسئله را هم در دستور كار قرار دهد.
1397/03/21
15:11:27
5.0 / 5
3047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید