شركت های دولتی ركورددار بیشترین تاخیر در پروازها

شركت های دولتی ركورددار بیشترین تاخیر در پروازها كاروخدمت: سازمان هواپیمایی جدیدترین آمار از پروازهای داخلی انجام شده در فرودگاه مهرآباد در اردیبهشت امسال را اعلام نموده كه بر مبنای آن درصد تاخیر پروازی اغلب شركت های هواپیمایی كاهش یافته است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در حالیكه در ماه های قبل تعداد زیادی از ایرلاین ها بیش از ۵۰ درصد از پروازهایشان را در فرودگاه مهرآباد با تاخیر انجام می دادند، در آمارهای جدید هیچ یك از شركت های هواپیمایی ایرانی بیش از ۵۰ درصد تاخیر نداشته اند و بدین سان آمارها بهبود نسبی را نشان داده است.

از نظر تعداد پروازهای انجام شده در اردیبهشت ماه، شركت ایران ایر توانسته جایگاه شركت آسمان را از آن خود كند و با بیش از ۸۴۰ پرواز فعال ترین ایرلاین ایرانی در این فرودگاه لقب گیرد. بعد از آن شركت هواپیمایی ماهان با ۷۲۴ و آسمان با ۶۷۷ پرواز در رتبه های بعدی هستند. در این آمار شركت پویا ایر با ۲۷ پرواز و شركت ساها با ۵۲ پرواز كمترین فعالیت را در اردیبهشت امسال به نام خود ثبت كردند.

در بخش تعداد پروازهای به موقع، شركت ماهان با ثبت ۵۶۶ پرواز بهترین عملكرد را داشته و بعد از آن شركت های ایران ایر و آسمان قرار گرفته اند. از نظر تعداد پروازهای تاخیری هم باز ایران ایر صدرنشین شده و شركت های آسمان، آتا و زاگرس در رتبه های بعدی هستند.

از نظر عملكرد شركت های هواپیمایی، پویا ایر توانسته آمار خویش را حفظ كند اما در لیست جدید شركت هواپیمایی معراج جایگاه نخست را از آن خود كرده و در آمارهای جدید این دو شركت به ترتیب ۸۱ و ۸۳ درصد از پروازهایشان را به موقع انجام دادند.

پس از آنها شركت هواپیمایی ساها با ۷۹، ماهان با ۷۸ و ایران ایر تور با ۷۵ درصد پرواز به موقع از ایرلاین های خوش قول در سفرهای اردیبهشت بوده اند.

در حوزه پروازهای تاخیری دو شركت هواپیمایی آسمان و كارون با ثبت ۵۰ درصد تاخیر بدترین عملكرد را داشتند و بعد از آن ایران ایر و آتا ایر با ۴۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

از نظر سهم شركت ها در كل تاخیرات به ثبت رسیده ایران ایر با ۱۸ درصد و آسمان با ۱۵ درصد بیشترین سهم را داشتند و بعد از آن شركت آتا ایر با ۱۲ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

در این آمارها دو شركت معراج و پویا ایر با صفر درصد نقشی در بالا رفتن میزان تاخیرات اردیبهشت نداشتند.
1397/03/25
12:48:29
5.0 / 5
1920
تگهای خبر: آمار , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید