اشتغال زایی كسب وكارهای خانگی در اروپا چه قدر است؟

اشتغال زایی كسب وكارهای خانگی در اروپا چه قدر است؟ كاروخدمت: تا آخر سال ۲۰۱۷، پنج درصد از شاغلان ۱۵ تا ۶۴ ساله اتحادیه اروپا از خانه كار می كرده اند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا، هلند با ۱۳.۷ درصد دارای بیشترین شاغلان خانگی بوده است و بعد از این كشور، لوكزامبورگ با ۱۲.۷ درصد و فنلاند با ۱۲.۳ درصد قرار دارند. كمترین اشتغال در كسب وكارهای خانگی هم مربوط به بلغارستان با ۰.۳ درصد و رومانی با ۰.۴ درصد بوده است. متوسط اشتغال در مشاغل خانگی در منطقه یورو ۵.۷ درصد بوده است كه ۰.۷ درصد بیشتر از متوسط اتحادیه اروپا به حساب می آید. همینطور شمار افرادی كه در اتحادیه اروپا مشاغل خانگی پاره وقت دارند، از ۷.۷ درصد در سال ۲۰۰۸ به ۹.۶ درصد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

در تمامی كشورهای عضو منطقه یورو و اتحادیه اروپا، شمار كسانی كه دارای مشاغل خانگی خود هستند از شمار افرادی كه از خانه برای دیگران كار می كنند، بیش تر است. تا سال ۲۰۱۷، شمار زنانی كه در خانه كار می كرده اند از مردان بیشتر بوده و تنها در دانمارك و هلند شمار كاركنان مرد در حوزه مشاغل خانگی بیشتر از شمار كاركنان زن است. همینطور در میان گروه های سنی مختلف، بیشتر شاغلان در بخش كسب وكارهای خانگی در گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال بوده اند.
1397/04/09
20:55:37
5.0 / 5
2585
تگهای خبر: اشتغال , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید