با امضای یك تفاهمنامه كلید خورد؛

مهارت آموزی متقاضیان اشتغال در صنعت فرش دستباف

مهارت آموزی متقاضیان اشتغال در صنعت فرش دستباف كاروخدمت: تفاهمنامه همكاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و مركز ملی فرش ایران به منظور ارتقاء توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی متقاضی اشتغال در صنعت فروش دستباف امضاء شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، تفاهمنامه همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و مركز ملی فرش ایران كه بین سلیمان پاك سرشت معاون وزیر كار و رئیس این سازمان و همینطور فرشته دستپاك رئیس مركز ملی فرش ایران امضاء شد، به منظور ارتقاء توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی متقاضی شغل یا شاغل در صنعت فرش دستباف و بهره مندی مستمر از قابلیت های موجود در جهت عرضه خدمات آموزشی بر مبنای استانداردهای آموزشی یكپارچه و منسجم ملی و بین المللی منعقد شد.
از اهداف این تفاهمنامه می توان به شناسایی مشاغل موجود در آینده پژوهی در حوزه مشاغل هنر صنعت فرش دستباف، هم افزایی و استفاده از ظرفیت های متقابل در توسعه این صنعت و تقویت بخش خصوصی عرضه دهنده خدمات آموزشی (آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای)، در حوزه هنر صنعت فرش دستباف اشاره نمود.
بر اساس این تفاهمنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز جامعه هدف در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و مراكز دولتی، ارزشیابی و سنجش مهارت كارآموزان بر مبنای تقویم و برنامه زمان بندی را بر عهده دارد.
همچنین صدور گواهینامه صلاحیت شغلی در صورت موفقیت در ازمون های كتبی و عملی مطابق با قوانین و مقررات سازمان آموزش فنی و حرفه ای و عرضه اطلاعات آماری و مشخصات مهارت آموختگان در حوزه مشاغل مبحث تفاهمنامه به منظور اولویت در بكارگیری این افراد به مركز ملی فرش ایران همچون تعهدات دیگر این سازمان در اجرای تفاهمنامه مذكور به حساب می آید.
علاوه بر این، مركز ملی فرش ایران بعنوان طرف دیگر این تفاهمنامه انجام نیاز سنجی و شناسایی مشاغل در حوزه صنعت فرش دستباف و معرفی ذینفعان و متقاضی آموزش به سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و پشتیبانی از عرضه و عرضه محصولات تولیدشده كارآموزان آموزش دیده مراكز این سازمان با استفاده از بازارچه های محلی، نمایشگاه ها و جشنواره های مركز ملی فرش ایران را بر عهده دارد.
بر اساس این تفاهمنامه همكاری و مشاركت در برگزاری مسابقات استانی و ملی مهارت، هنر صنعت فرش دستباف و تولید سازوكار لازم برای تسهیل و تسریع در بررسی، صدور و تمدید گواهینامه های صلاحیت فنی و حرفه ای برای شاغلان كم سواد و بی سواد در حوزه هنر صنعت فرش دستباف همچون تعهدات مشترك دو طرف در جهت اجرای تفاهمنامه مذكور است.
این تفاهمنامه به مدت پنج سال قابل اجرا می باشد كه تمدید و ادامه فعالیت، بازنگری، تصحیح یا تغییر در مفاد این تفاهمنامه با توافق دو طرف صورت خواهد گرفت.

1397/04/10
14:32:07
5.0 / 5
2096
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید