آغاز عملیات بازگشت حجاج از صبح امروز

آغاز عملیات بازگشت حجاج از صبح امروز كاروخدمت: قائم مقام مدیرعامل شركت فرودگاه ها اعلام نمود كه با پرواز فوق العاده از عربستان سعودی به فرودگاه امام (ره) در صبح دوشنبه، عملیات بازگشت حجاج ایرانی از سرزمین وحی آغاز خواهد شد.حسن اسفندیاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طبق برنامهریزیهای صورت گرفته ساعت ۲: ۳۰ بامداد امروز (دوشنبه) اولین پرواز حاجیان ایرانی در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست و به دنبال آن فرایند بازگشت حجاج طبق ترتیب در نظر گرفته شده اجرایی می گردد.

به گفته وی، بعد از فرودگاه امام (ره)، فرودگاه بوشهر دومین میزبان حاجیان ایرانی خواهد بود و در عملیات بازگشت، تمام ۱۹ فرودگاهی كه اعزام حاجیان را بر عهده داشتند، پذیرش حجاج را هم انجام خواهند.

قائم مقام مدیرعامل شركت فرودگاهها درباره چگونگی برنامهریزی انجام شده برای اجرای این عملیات هم اظهار داشت: بازگشت حاجیان ایرانی از ۵ شهریور آغاز میشود و تا ۲۵ همین ماه ادامه خواهد داشت. در این برنامه ۳۲۰ پرواز در دستور كار قرار دارد كه در این مدت تمام ۸۶ هزار زائر ایرانی به كشور باز میگردند.

بر اساس اطلاعات عرضه شده از جانب اسفندیاری، ۱۹۰ پرواز از جانب ایرانایر و ۱۳۰ پرواز از جانب شركت سعودی كار بازگشت زائران ایرانی از عربستان را انجام خواهند داد.

وی با بیان این كه پیش بینی میشود در بازگشت حجاج تعداد استقبال كنندگان در فرودگاه نسبت به پروازهای رفت افزایش پیدا كند، تصریح كرد: شركت فرودگاهها كوشیده در فرودگاههای مختلف فضایی مناسب برای استقبال كنندگان در نظر بگیرد تا خانواده ها بتوانند در كوتاهترین زمان ممكن در مسیرهای منتهی به فرودگاه رفت و آمد داشته باشند.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بعد از فاجعه منا، این دومین سالی است كه حاجیان ایرانی به مكه اعزام شدند. قبل از این ایران برای یك سال عملیات حج خویش را متوقف كرده بود. ضمن اینكه سفرهای حج عمره ایرانیها به عربستان سعودی همچنان ممنوع می باشد.

حدود ۸۶ هزار حاجی ایرانی از ۲۷ تیر تا ۲۴ مرداد امسال برای انجام مناسك حج، به عربستان سعودی اعزام شده بودند.
1397/06/05
14:16:51
5.0 / 5
2145
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید