یك مقام مسئول به مهر خبرداد؛

عملكرد استان ها در پرداخت وام اشتغال روستایی ارزیابی می گردد

عملكرد استان ها در پرداخت وام اشتغال روستایی ارزیابی می گردد كاروخدمت: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور با اشاره به ارزیابی عملكرد استان ها و بانك ها در پرداخت وام اشتغال روستایی و عشایر، از تخصیص مرحله دوم منابع صندوق توسعه تا حداكثر یك ماه آینده خبرداد.ابوالفضل رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح آخرین وضعیت اجرای برنامه اشتغال روستایی اظهار داشت: از آغاز اجرای این طرح از اواخر سال قبل تا آخر مرداد ماه امسال، بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان تولید اشتغال در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است.
وی اضافه كرد: برآورد می گردد در قالب اجرای این برنامه برای بیش از ۵۳هزار نفر شغل در مناطق روستایی و عشایری تولید شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور افزود: همینطور تا اوایل شهریورماه قرارداد برای پرداخت ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام برای طرح های اشتغالزایی روستایی و عشایری بین متقاضیان و بانك ها امضاء شده است.
رضوی درباره انحراف منابع برخی استان ها از منابع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری هم اظهار داشت: متاسفانه بعضی از استان ها در فرایند پرداخت این تسهیلات عملكرد موفقی نداشتند. بر مبنای قانون توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، این تسهیلات در شهرهای كمتر از ۱۰ هزار نفر صرفا باید برای سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی اختصاص پیدا كند اما برخی استان ها در این زمینه سهوا یا عمدا بر مغایر قانون عمل كردند.
رضوی با اشاره به تخصیص مرحله دوم منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای فاز بعدی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در آینده نزدیك اضافه كرد: قبل از اینكه منابع مرحله دوم در اختیار چهار بانك عامل قرار گیرد، عملكرد استان ها و همینطور بانك ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور با تاكید بر اینكه بانك ها در فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نباید سختگیری كنند و باید صرفا تضامین مندرج در قانون از متقاضیان دریافت شود، افزود: عملكرد بانك ها در ارتباط با تسهیل فرایند پرداخت تسهیلات به مردم هم بطور قطع ارزیابی می گردد چون كه نباید مردم برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی درگیر بروكراسی شوند.
وی اضافه كرد: بعد از ارزیابی عملكرد استان ها و بانك ها در استفاده از منابع اشتغال روستایی و عشایری در مرحله اول اجرای این طرح، حداكثر تا یكماه آینده مرحله دوم منابع صندوق توسعه ملی به حساب بانك های عامل واریز می گردد.

1397/06/11
14:56:40
5.0 / 5
2129
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید