كلانتری:

تعاونی ها ۳۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال گرفتند

تعاونی ها ۳۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال گرفتند كاروخدمت: معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تابحال ۴۸۰۰ تعاونی در طرح اشتغال روستایی ثبت نام كرده و بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح های تعاونی پرداخت شده است.سیدحمید كلانتری در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین آمارها ۴۸۰۰ تعاونی در سطح كشور برای بهره مندی از مزایای طرح اشتغال روستایی ثبت نام كرده اند و تابحال ۹۱۶ میلیارد تومان طرح به چهار بانك عامل كشاورزی، توسعه تعاون، پست بانك و صندوق كارآفرینی امید عرضه شده كه در دست بررسی می باشد.

وی اظهار داشت: برخی از این تعاونی ها جزو تعاونی های موجود بوده و برخی از تعاونی های جدید التاسیس هستند.

كلانتری در پاسخ به این پرسش كه آیا تعاونی ها موفق به دریافت تسهیلات اشتغال روستایی شده اند یا خیر؟ اظهار داشت: تابحال ۳۰۰ میلیارد تومان به تعاونی ها پرداخت شده و نزدیك به ۵۰۰ میلیارد تومان هم مصوب یا عقد قرارداد شده است.

معاون امور تعاون وزیر كار اظهار داشت: مشكلی به لحاظ ثبت نام تعاونی ها وجود ندارد و به اندازه ای كه انتظار داشتیم، ثبت نام صورت گرفته است. تنها مشكل، بررسی طرح ها در كارگروه اشتغال بخصوص كارگروه بانك هاست كه امیدواریم با سرعت بیش تری صورت گیرد.

وی اضافه كرد: منابع خوبی از جانب دولت برای طرح اشتغال روستایی درنظر گرفته شده و سرمایه گذاری در مناطق محروم با مشاركت تعاونی ها در حال انجام می باشد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی و با اولویت تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. اجرای موفق این طرح، كاهش مهاجرت به شهرها، اشتغالزایی و حل بیكاری در مناطق روستایی و عشایری را به دنبال دارد. مجلس سال قبل یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی را برای توسعه اشتغال در مناطق محروم و روستایی به تصویب رساند.
1397/06/19
14:41:14
5.0 / 5
2255
تگهای خبر: آمار , اشتغال , بیكاری , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید