مدیرعامل بورس كالا خبر داد:

سهم ۱۶ درصدی معاملات پتروشیمی ها در بورس كالا با استفاده از تعاونی ها

سهم ۱۶ درصدی معاملات پتروشیمی ها در بورس كالا با استفاده از تعاونی ها كاروخدمت: مدیرعامل بورس كالا با اشاره به سهم حدود ۱۶ درصدی معاملات پتروشیمی ها در بورس كالا با استفاده از تعاونی ها، اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲.۴ میلیون تن محصول توسط تعاونی ها در بورس كالا خریداری شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، حامد سلطانی نژاد در اولین همایش «تعاون، اقتصاد مقاومتی و پتروشیمی» با اشاره به ظرفیت های بورس كالای ایران در تحقق سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی، با نگاهی به بخش تعاون تصریح كرد: یكی از زمینه های اقتصاد مقاومتی، اشتراك آحاد مردم در فعالیت های اقتصادی می باشد كه بازار سرمایه می تواند این دسترسی را برای مشاركت مردم فراهم آورد.
وی با اشاره به اینكه فلسفه وجودی بازار سرمایه، تولید رقابت است كه تعاونی ها هم می توانند در عرصه رقابت گام بردارند، درباره تقویت نظام مالی و تسهیل تضامین دریافتی در این بازار، اضافه كرد: در ساختار سنتی تأمین مالی در كشور، بانك ها و مؤسسات مالی، اموال غیرمنقول را بعنوان تضامین دریافت می كردند اما در این زمینه سازوكار گواهی سپرده كالا و امكان توثیق كم هزینه كالا برای تأمین مالی كوتاه مدت فراهم گشته است.
مدیرعامل بورس كالای ایران با اشاره به نقش تعاونی ها در بورس كالا خاطرنشان كرد: در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ به میزان ۱.۹ میلیون تن محصول توسط تعاونی ها خریداری شد كه این میزان در ۶ ماهه نخست سال جاری به ۲.۴ میلیون تن بالغ شد.
سلطانی نژاد با اشاره به سهم حدود ۱۶ درصدی معاملات پتروشیمی ها در بورس كالا با استفاده از تعاونی ها پیشنهاد داد كه حمایت دولت از توسعه معاملات در بورس كالای ایران با عنایت به انطباق عملكرد بورس كالا با سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی بیشتر شود.
وی با تاكید بر ضرورت همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، شركت های پتروشیمی، تعاونی های توزیعی در صنایع پایین دستی با بورس كالای ایران به منظور ارتقای نظارت بر عملكرد بازار و افزایش كارآیی زنجیره های تولید، خواهان بهره گیری صنعت پتروشیمی از ابزارهای تأمین مالی بورس كالا شد.
مدیرعامل بورس كالای ایران همینطور پیشنهاد انعقاد قراردادهای بلندمدت تأمین مواد اولیه با استفاده از ابزار كشف پریمیوم شد.

1397/07/26
18:26:50
5.0 / 5
2105
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید