رئیس سازمان تجاری سازی فناوری جهاد دانشگاهی خبرداد

اجرای طرح الگوی نوین اشتغال خانگی برای 20 هزار نفر

اجرای طرح الگوی نوین اشتغال خانگی برای 20 هزار نفر كاروخدمت: رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اجرای طرح الگوی نوین اشتغال خانگی در 9 استان كشور، اظهار داشت: این طرح پایلوت در مجموع برای 20 هزار نفر در حال انجام می باشد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، دكتر محمد صادق بیجندی در نشست بررسی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در گرگان، اظهار نمود: با برگزاری جلسات مختلف كارشناسی در ستاد مشاغل خانگی كشور، الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به تصویب رسید و پس از آن در مهرماه سال قبل بر مبنای تفاهم نامه ای كه بین وزارت كار و جهاددانشگاهی به تصویب رسید، اجرای این الگو به جهاددانشگاهی در هشت استان پایلوت كشور واگذار شد.

وی بیان كرد: جهاددانشگاهی بعنوان یك حلقه واسط، به اتصال بین بخش های خصوصی، دولتی، سمن ها، رسانه ها، دانشگاه ها و غیره كمك خواهد نمود.

بیجندی تصریح كرد: در ابتدا این طرح در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، آذربایجان غربی، كرمانشاه، كردستان، لرستان و چهار محال و بختیاری اجرا و در ادامه استان ایلام هم به این استان ها اضافه گردید.

وی با اشاره به اینكه انتخاب استان ها بر عهده ما قرار داده نشده است، اضافه كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان ها را انتخاب كرده است.

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی درمورد این طرح، اظهار داشت: در طرح های قبلی فرد در سامانه ثبت نام می كرد و وزارت كار با عنایت به نوع شغل انتخابی، طرح را به دستگاه های اجرایی مربوطه ارجاع می داد و در صورت پذیرش، به بانك معرفی و كار تمام می شد. اما در طرح جدید، ابتدا كار پژوهشی انجام دادیم و مزیت های استان را احصاء كردیم و بعد به سراغ برندهای ملی و بین المللی در هر بخش رفتیم. با آنها وارد مذاكره شدیم و تفاهم نامه امضا كردیم.

وی با اشاره به اینكه در این طرح آموزش را هم به برندها واگذار كردیم، اظهار نمود: برندها محصولاتی را كه با كیفیت مورد نظر آنها تولید شود، به صورت تضمینی خریداری می كنند.

بیجندی خاطرنشان كرد: در این 9 استان، از 343 شغل شناسایی شده در بخش مشاغل خانگی، 72 شغل را در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی بعنوان یك نهاد واسطه ای در حال شبكه سازی در این بخش است، تصریح كرد: مشاغل خانگی دنیایی برای حل مشكلات اشتغال كشور است، اما نیاز به همكاری، همدلی و همراهی همه دستگاه ها دارد.

بیجندی، یكی دیگر از مزیت های این الگو را استفاده از بستر آی.تی عنوان نمود و اضافه كرد: سایت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به آدرس اینترنتی www.inhb.ir به راه افتاده است.

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در انتها اظهار داشت: استان گلستان ظرفیت های بی نظیری دارد و می تواند یكی از استان های موفق در این طرح باشد.
1397/08/13
13:05:17
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید