پروانه بهره برداری از معدن تراورتن میمه لغو شد

پروانه بهره برداری از معدن تراورتن میمه لغو شد به گزارش كاروخدمت معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: شورای عالی معادن به دنبال اعتراض سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به واگذاری معدن تراورتن میمه واقع در پناهگاه حیات وحش موته استان اصفهان، پروانه صادر شده برای این معدن را لغو نمود.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا حمید ظهرابی با بیان این خبر اظهار داشت: در اوایل سال جاری پروانه بهره برداری از این معدن برای حوزه علمیه اصفهان صادر شده بود اما با عنایت به واقع شدن این معدن در پناهگاه حیات وحش موته از جانب سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به این پروانه بهره برداری اعتراض كردیم.

این عضو شورای عالی معادن افزود: اعتراض سازمان حفاظت محیط زیست در شورای عالی معادن عنوان شد و این شورا با عنایت به تبعات محیط زیستی كه بهره برداری از این معدن برای پناهگاه حیات وحش موته دارد، رای به لغو این مجوز داد.

به قول ظهرابی، اصلاحات اعمال شده در سال ۱۳۹۰روی قانون معادن و تصویب ماده ۲۴ مكرر قانون معادن، دست معدن كاران با نفوذ برای اكتشاف و بهره برداری از معادن موجود در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست را بازتر كرده است و بنابراین گاهی علیرغم مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست، برخی معادن موجود در این مناطق پروانه بهره برداری دریافت می كنند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: خوشبختانه در شورای عالی معادن، دیدگاه نسبتا مناسبی درباره ضرورت حفاظت از مناطق چهارگانه و كاهش اثرات محیط زیستی معدن كاری وجود دارد و با نظر مثبت این شورای عالی، پروانه بهره برداری از معدن تراورتن میمه كه مورد اعتراض سازمان حفاظت محیط زیست و فعالان محیط زیست شده بود، لغو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در تیرماه سال جاری، صدور پروانه این معدن كه در محدوده پناهگاه حیات وحش موته واقع شده، خبرساز شد. سازمان حفاظت محیط زیست و اداره كل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از مراجع قانونی خواستند به علت اثرات نامطلوب بهره برداری این معدن بر پناهگاه حیات وحش موته، این پروانه بهره برداری لغو شود و در نهایت با پیگیری این خواسته، شورای عالی معادن رای به ابطال این پروانه داد.

پناهگاه حیات وحش موته در شمال استان اصفهان، با وسعتی بالغ بر ۲۰۴ هزار هكتار یكی از زیستگاه های مهم آهو در كشور به حساب می آید.
1397/10/11
13:53:44
5.0 / 5
2918
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید