تسهیل شرایط دریافت تابعیت آمریكا برای نیروی كار ماهر خارجی

تسهیل شرایط دریافت تابعیت آمریكا برای نیروی كار ماهر خارجی كاروخدمت: رئیس جمهور آمریكا در پیامی توئیتری نوشت مسیر رسیدن به شهروندی آمریكا برای نیروی كار ماهر خارجی هموارتر خواهد شد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از فاكس بیزینس، دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: دارندگان ویزای "اچ –وان بی" می توانند مطمئن باشند كه با تغییراتی كه احداث خواهد شد، شرایط ماندنشان در آمریكا هموارتر و قطعی تر خواهد شد و این تغییرات شامل مسیر منتهی به كسب شهروندی آمریكا باز میگردد. می خواهیم مطمئن شویم تا افراد مستعد و توانا قادر به كسب فرصت های شغلی در آمریكا باشند.
ویزای اچ- وان بی به كارفرمایان آمریكایی اجازه می دهد تا اتباع خارجی دارای تحصیلات عالی و سوابق كاری مربوط را در زمینه های تخصصی نظیر آی تی، امور مالی، حسابداری، معماری، مهندسی و پزشكی استخدام كنند. به قول فایننشیال اكسپرس، شركت های آمازون، مایكروسافت، اینتل و گوگل بیشترین شمار كاركنان خارجی دارای این نوع ویزا را دارا هستند.
هر ساله اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریكا برای ۸۵ هزار نفر ویزای اچ- وان بی صادر می كند كه از این تعداد، ۶۵ هزار نفر دارای مدرك لیسانس و ۲۰ هزار نفر دارای فوق لیسانس و یا مدارك بالاتر هستند.
پیشتر دولت دونالد ترامپ با شعار "كالای آمریكایی بخر و كارگر آمریكایی استخدام كن" شرایط سختی را برای اتباع خارجی متقاضی ویزای كاری آمریكا رقم زده بود، اما این اقدام با انتقادات گسترده ای از جانب شركت ها و برخی سیاستمداران آمریكایی مواجه گردید چونكه به عقیده آنها این اقدام، بازار كار آمریكا را با كمبود نیروی كار ماهر روبرو كرده بود.1397/10/23
14:08:46
5.0 / 5
2274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید