با حضور شریعتمداری انجام شد؛

افتتاح ۲۵۷طرح عمرانی و تعاونی با ۹۹۰۰ فرصت شغلی در دهه فجر

افتتاح ۲۵۷طرح عمرانی و تعاونی با ۹۹۰۰ فرصت شغلی در دهه فجر به گزارش كاروخدمت ۲۵۷ طرح عمرانی و تعاونی در سراسر كشور با ظرفیت تولید ۹۹۰۰ فرصت شغلی با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از راه ویدئو كنفرانس راه اندازی شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، مراسم افتتاح طرح های عمرانی و استانی تعاونی های سراسر كشور با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار و ۲۵۷ طرح عمرانی و استانی تعاونی های كشور از راه ویدئو كنفرانس راه اندازی شد.
در این مراسم البرز محمدی مدیركل تعاونی های تولیدی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به وضعیت توسعه تعاون در ۴ دهه گذشته بعد از انقلاب اظهار داشت: پیش از انقلاب كمتر از هزار تعاونی در كشور وجود داشت اما پس از انقلاب اسلامی تا امروز بیشتر از ۹۲ هزار واحد تعاونی با تولید یك میلیون و ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در حوزه های تولیدی، توزیعی و خدماتی به ثبت رسیده است.
وی خاطرنشان كرد: این ۲۵۷ طرح با سرمایه گذاری بیشتر از ۷۴۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده اند كه ۹۹۰۰ شغل بوجود آورده اند. ۶۶ درصد این تعاونی ها در حوزه تولیدی، ۲۳ درصد در حوزه خدمات و ۱۱ درصد در حوزه مسكن هستند.
محمدی با اشاره به اینكه ۴۸ درصد این تعاونی ها در حوزه اشتغال روستایی بوده است، افزود: بیشترین طرح های مورد افتتاح در استان های یزد، فارس و خوزستان است.
وی سرانه سرمایه گذاری به ازای هر شغل در این ۲۵۷ طرح را حدودا ۷۵ میلیون تومان عنوان نمود.
مدیركل تعاونی های تولیدی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینكه در یكسال اخیر و از دهه فجر بهمن ۹۶ تا دهه فجر امسال ۴ هزار تعاونی با ظرفیت ۶۶ هزار فرصت شغلی بوجود آمده است، اضافه كرد: در برنامه رشد تعاونی ها توجه ویژه ای به تعاونی های دانش بنیان و صنایع خلاق و نوآور و تعاونی های تامین نیاز بعنوان یكی از تعاونی های پیشبرد اهداف تعاونی شده است كه در دستور كار قرار دارد.
محمدی افزود: همینطور امسال تلاش كردیم برشی از كسب و كارهای تعاونی در حوزههای مختلف افتتاح شود.


1397/11/20
20:05:13
5.0 / 5
2189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید