شریعتمداری تاكید كرد:

دستمزد كارگران باید افزایش معقول داشته باشد

دستمزد كارگران باید افزایش معقول داشته باشد كاروخدمت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه سهم دستمزد كارگران رقم ناچیز ۷.۹ درصد از كل تولیدات صنعتی است، خواستار افزایش دستمزد كارگران شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست هم اندیشی با دبیران اجرایی خانه كارگر اظهار داشت: خانه كارگر یك تشكل صنفی است و عمده بار و زحمت سازماندهی جامعه كارگری كشور، به عهده این تشكل بوده است.
وی اضافه كرد: یادمان هست كه چهره های خانه كارگر، در ابتدای انقلاب در شكل گیری و استواری انقلاب اسلامی ایران نقش اساسی داشتند.
شریعتمداری با تاكید بر اینكه دولت حساسیت های زیادی بر سر بحث دستمزد دارد، اظهار داشت: سهم دستمزد در تولید صنعتی كشور، ۷.۹ درصد است كه این عدد خیلی ناچیز بوده و لازم است دستمزد كارگران، به صورت معقول افزایش پیدا كند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: نباید اجازه داد كه كسی تشكل ها را در كشور ضعیف كند و ما بنشینیم نگاه كنیم؛ این مساله با تفكر اسلامی باز سازگار نبوده و لزوم دارد كه تشكل های صنفی كارگری در استان های مختلف داشته باشیم؛ بر این اساس باید از ایجاد تشكل ها حمایت كرده و یك نفر از جامعه كارگری، نباید بدون پشتیبانی از تشكل های كارگری موجود در كشور باشد.
وی اضافه كرد: معتقدم كار، از كارگر و كارفرما مهم تر است؛ چراكه كار نباشد، معاد و معاش از دست می رود.
شریعتمداری اضافه كرد: كارفرماها باید بدانند برخی زیان های آنی امكان دارد به دست بیاید؛ اما سود آتی به دنبال خواهد داشت؛ پس باید توجه داشت در نظام اسلامی باید حتما از نیروی كار محافظت نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: اصلاحات پارامتریك برای كارگران آتی است كه به كار وارد می شوند و پایداری صندوق برای نسل های آتی اهمیت دارد؛ ضمن اینكه بقیه مستمری بگیران هم باید استفاده كنند؛ بر این اساس، اصلاحات پارامتریك را كه برای پایداری صندوق تأمین اجتماعی است، تایید كرده و باید تجربیات دنیا را در این حوزه ببینیم.
وی اضافه كرد: همه توان خودرا به كار گرفتیم كه جامعه كارگری آزار نبیند؛ یقینا مالكیت خصوصی محترم است و در عین حال باید با اقدامات فسادآمیز مبارزه نماییم كه ما حتما در امتداد مبارزه با فساد در حركت هستیم.
شریعتمداری اضافه كرد: كل واحدهای صنعتی ایران در شروع جنگ ۹۰۰ واحد بود و در این چهل سال، عظمتی خلق شده است؛ امروز حداقل ۹۰۰ شهرك صنعتی در كشور وجود دارد.
وی نقش خانه كارگر را باز یاد شده قرار داد و اظهار داشت: یقینا كارگران پای انقلاب ایستاده و ما می دانیم كه با كارگران در ارتباط هستید و ارتباط نزدیكی با بدنه كارگری جامعه دارید.
وی اضافه كرد: از سال ۹۱ رشد اسمی حداقل دستمزد را می بینیم كه از رشد نرخ تورم بیشتر است؛ این در شرایطی است كه دولت تلاش نموده تا نابرابری را كاهش دهد؛ اما در سال ۹۶ رشد تورم بیشتر از رشد اسمی حداقل دستمزد بوده است و اینها نشان داده است در مورد دستمزد برای سال آتی باید دقت ویژه ای صورت بگیرد.
وی اشاره كرد: دولت برای افزایش اشتغال باید شرایط امن برای سرمایه گذاری ایجاد كند؛ همانطور كه توزیع منابع اشتغال روستایی، همچون كارهای اخیر دولت در این زمینه بود.

1397/12/03
13:00:02
5.0 / 5
2265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید