جاده ای كه از سال ۶۲ تابحال نیمه كاره مانده است

جاده ای كه از سال ۶۲ تابحال نیمه كاره مانده است به گزارش كاروخدمت رئیس مجمع نمایندگان كردستان در مجلس اظهار داشت: ۴۹ كیلومتر از جاده بیجار - همدان كه در خاك بیجار واقع شده از سال ۶۲ تاكنون، هنوز به بهره برداری نرسیده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، حمدالله كریمی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیركل راه و شهرسازی استان كردستان در سنندج اظهار نمود: مهم ترین عامل در توسعه استان كردستان، توسعه زیرساخت های حمل و نقل، ریلی و جاده ای است.
وی ادامه داد: هرچند در سالیان اخیر در استان كردستان اقدامات خوبی صورت گرفته است اما ما متأسفانه درگیر یك عقب ماندگی تاریخی هستیم.
رئیس مجمع نمایندگان كردستان عنوان كرد: میانگین شاخص راه آسفالته در كشور ۶۶ درصد بوده در صورتیكه این شاخص در كردستان ۴۹ درصد است. انتظار داریم كه این عقب ماندگی ها رفع گردد چون ما مردم قدرشناسی را داریم كه هیچ وقت برای كمبودها اعتراض نكرده اند.
كریمی افزود: ما منكر خدمات نظام در كردستان نیستیم و بعضی از شاخصهای توسعه در استان بهبود پیدا كرده است اما متأسفانه تبعیض هایی وجود دارد كه باید تلاش نماییم رفع شوند. همه استان های كشور مشكلات خاص خویش را دارند اما این تبعیض ها برای استانی كه هزاران شهید را تقدیم انقلاب كرده است آزار دهنده است.
وی خطاب به مهران كفاش، معاون وزیر راه و شهرسازی كه در این نشست حضور داشت، اظهار داشت: هر آنچه كه به كردستان اعتبار بدهید ظرفیت هزینه و كار در آن وجود دارد چون محرومیت های این استان زیاد است.
كریمی با عنوان اینكه عملكرد بد بعضی از مدیران سطح مطالبات استان را پایین آورده است، ذكر كرد: ساماندهی صنوف آلاینده جزو مطالبات مردم بیجار است كه از پنج سال پیش تابحال محقق نشده است.
او همینطور ضمن انتقاد از وضعیت كنونی جاده بیجار – همدان، تصریح كرد: این جاده در مجموع ۱۴۹ كیلومتر است كه ۱۰۰ كیلومتر از آن در استان همدان واقع شده و از سال های گذشته هم به بهره برداری رسیده است، اما متأسفانه ۴۹ كیلومتر از آن كه در خاك بیجار واقع شده از سال ۶۲ تاكنون، هنوز به نتیجه نرسیده است.
نمایند بیجار در مجلس شورای اسلامی همینطور عنوان كرد: برای راه اندازی یك هتل در شهر بیجار سه سال است كه علاف هستیم تا زمین در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد. مردم ما برای راه اندازی مسكن هم درگیر اختلاف بین دستگاه های مختلف هستند كه به جز مردم هیچكس متضرر نمی گردد.1398/03/10
16:20:11
5.0 / 5
2205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید