افزایش خدمات در مراكز عضو شبكه آزمایشگاهی

افزایش خدمات در مراكز عضو شبكه آزمایشگاهی به گزارش كاروخدمت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلام رشد 60 درصد در خدمات ارائه شده از سوی مراكز عضو شبكه آزمایشگاهی، این موفقیت را یكی از دستاوردهای مهم و قابل توجه این شبكه در زمینه توسعه خدمات آزمایشگاهی در سراسر كشور دانست.


سورنا ستاری در خصوص توسعه خدمات آزمایشگاهی در سراسر كشور همچنین به رشد 88 درصدی درآمد این مراكز نسبت به سال 1394 ، اشاره كرد و گفت: رتبه‌بندی جدید مراكز عضو شبكه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس ارزیابی عملكرد این مراكز در سال 1395 اعلام شده است. 
به گفته وی، تا پایان سال گذشته 204 مجموعه آزمایشگاهی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراكز تحقیقاتی دولتی و شركت‌های خصوصی سراسر كشور عضو قطعی شبكه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی بوده‌اند كه از این تعداد 185 مجموعه آزمایشگاهی در ارزیابی عملكرد سال 1395 شبكه شركت كرده‌اند.
ستاری تصریح كرد: سال گذشته مراكز عضو شبكه تقریباً یك میلیون و 600 هزار خدمت آزمایشگاهی به بیش از 50 هزار مشتری شامل پژوهشگران، دانشجویان و صنایع كشور ارایه كرده و درآمدی در حدود 752 میلیارد ریال داشته‌اند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: فعالیت باشگاه مشتریان شبكه آزمایشگاهی در زمینه جذب دانشجویان و اعضای هیات علمی برای دریافت خدمات آزمایشگاهی از مراكز عضو شبكه، از عوامل موثر این پیشرفت ها به شمار می رود.
ستاری با اشاره به اینكه در حال حاضر شبكه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در همه استان‌های كشور آزمایشگاه عضو دارد، تصریح كرد: حدود 30 درصد اعضای شبكه از آزمایشگاه‌های بخش خصوصی، 40 درصد از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، هفت درصد از وزارت بهداشت، هفت درصد از وزارت جهاد كشاورزی و مابقی از سایر وزارت‌خانه‌ها هستند.
رییس مركز ملی نخبگان با بیان اینكه از كل خدمات ارایه شده در سال 1395، نزدیك به 900 هزار خدمت توسط بخش خصوصی ارائه شده است، افزود: حدود 430 هزار خدمت توسط پژوهشگاه‌ها و مراكز تحقیقاتی، 191 هزار خدمت توسط دانشگاه‌های وزارت علوم و 138 هزار خدمت توسط دانشگاه‌های وزارت بهداشت ارایه شده است.
ستاری با اشاره به حضور شركت‌های خصوصی ارایه كننده خدمات آزمایشگاهی در بین 20 رتبه اول شبكه اظهار كرد: پنج مركز از بخش خصوصی و 10 مركز از وزارت علوم در بین این شركت ها قرار دارند.
1396/04/11
22:49:32
5.0 / 5
2782
تگهای خبر: خدمات , وزارت خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید