معاون فرودگاه امام خمینی به كاروخدمت اعلام كرد

جزئیات اجرای پروازهای داخلی در فرودگاه امام

جزئیات اجرای پروازهای داخلی در فرودگاه امام به گزارش كاروخدمت معاون بهره برداری شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از عملیاتی شدن انتقال قسمتی از پروازهای داخلی به این فرودگاه آگاهی داد و اظهار داشت: بعضی از ایرلاین ها در این زمینه ابراز تمایل كرده اند و با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده تا شهریور ماه این هدف محقق می شود و امیدواریم اولین پرواز به مقصد مشهد باشد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، مدت هاست كه مساله انتقال قسمتی از پروازهای داخلی به فرودگاه امام خمینی (ره)، خصوصاً بعد از اعلام ممنوعیت انجام پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه مهرآباد در ساعات ۲۴ تا ۵ بامدادان از طرف وزیر راه و شهرسازی سابق، مطرح گردیده است و یكی از دلیلهای آن ایجاد نكردن مزاحمت برای ساكنان حوالی فرودگاه مهر آباد است.
علی رستمی، مدیرعامل شركت شهرفرودگاهی امام خمینی نیز در این زمینه پیش تر گفته بود كه برای برقراری پروازهای داخلی آمادگی خودرا اعلام نموده ایم، بدین سبب ایرلاین هایی كه پروازهای خارجی دارند، برای آنكه هواپیما را خالی به فرودگاه حضرت امام انتقال ندهند، می توانند برای فروش پروازهای داخلی برنامه ریزی كنند. پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی (ره) نهایتا تا شهریور ماه عملیاتی می شود.
حسن خوشخو - معاون بهره برداری شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) - درباره آخرین وضعیت پروازهای داخلی و جزئیات و تسهیلاتی كه برای شركت های هواپیمایی داوطلب قائل خواهند شد، به ایسنا اظهار داشت: اگر از جنبه فرودگاهی نگاه نماییم به این نتیجه می رسیم كه اگر فرودگاهی بتواند شبكه پروازی را به صورت مستقل فراهم آورد مزیتی برایش شمرده می شود كه در این راستا تصمیم گرفتیم این ظرفیت ها را برای پروازهای داخلی و خارجی توسعه و گسترش دهیم.
وی با اشاره به فراهم كردن زیرساخت های فرودگاهی برای عملیاتی شدن قسمتی از پروزاهای داخلی، اعلام نمود: در این راستا درصددیم سهم شركت های داخلی را برای انجام پروازهای خارجی افزایش دهیم كه هموطنان مان بتوانند با پروازهای داخلی به فرودگاه امام بیایند و بعد از آن به مقاصد خارجی خودشان سفر كنند.
خوشخو افزود: انتقال قسمتی از پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) مزایای دیگری هم خواهد داشت، یكی از آنها تسهیل دسترسی مشتریانی است كه از مناطقی مانند شهریار، اندیشه، تهران، قم، كاشان، ساوه و... قصد پرواز داخلی دارند. البته بعد از اجرایی شدن این مسئله، می توان پروازهای داخلی را كه از ساعات ۲۴ تا ۵ بامدادان نمی توانند بوسیله فرودگاه مهرآباد وارد تهران شوند یا پایتخت را به مقصد دیگری ترك كنند، به فرودگاه امام انتقال داد.

تسهیلات فرودگاه امام خمینی (ره) برای ایرلاین های داوطلب پروازهای داخلی
معاون بهره برداری شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه اولین پرواز داخلی فرودگاه امام تا شهریور ماه امسال عملیاتی خواهد شد و امیدواریم اولین مقصد داخلی مان مشهد مقدس باشد، افزود: از طرف دیگر فرودگاه امام تسهیلات مناسبی را هم در این زمینه قائل شده است. بر همین مبنا تصمیم گرفتیم برای توسعه پروازهای داخلی مسیری فراهم نماییم كه این كار را انجام دادیم و با چند شركت هواپیمایی هماهنگی های لازم انجام شده است. همین طور برمبنای صحبت هایی كه در شهر فرودگاهی امام خمینی انجام داده ایم، آمادگی این را داریم تسهیلاتی را برای شركت های هواپیمایی كه می خواهند پروازهای داخلی شان را در این فرودگاه بیاورند، قائل شویم كه شامل ظرفیت های مكانی فرودگاه است كه در اختیار یك ایرلاین قرار می گیرد تا بتواند در سالن برای پذیرش و خدمات قابل ارائه به مسافرانش از آن استفاده نماید.
وی با اشاره به اینكه تابحال شركت های هواپیمایی كیش ایر، ایران ایر، تابان و... برای اجرای پروازهای داخلی در فرودگاه امام ابراز تمایل كرده اند، اظهار داشت: كاهش برخی هزینه های مربوط به حوزه فرودگاهی و هواپیمایی نیز در دستور كار قرار دارد چونكه در صددیم برای ایرلاین هایی كه به صورت داوطلبانه می خواهند پروازهای داخلی شان را به فرودگاه امام بیاورند، تسهیلاتی در نظر بگیریم تا هزینه های پروازی آنها كاهش پیدا كند.
خوشخو اظهار نمود: به سبب تحریم هایی كه تا كنون صنعت هوایی متحمل شده، ظرفیت پروازهای داخلی، پاسخگوی نیاز موجود نیست، بدین سبب ظرفیت بالقوه بسیار بالایی در این زمینه وجود دارد و با عملیاتی شدن پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی ره رونقی برای پروازهای داخلی ایجاد می شود و قدرت انتخاب بهتری به مردم كه مسلما تسهیلات مناسبی برایشان در نظر می گیریم، خواهد داد.
منبع:

1398/05/22
13:27:34
5.0 / 5
1955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید