معاون سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد

آغاز واگذاری بنادر كوچك تا ۲ ماه دیگر

آغاز واگذاری بنادر كوچك تا ۲ ماه دیگر به گزارش كاروخدمت معاون سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز مراحل اجرایی واگذاری بنادر كوچك به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری تا دو ماه آینده آگاهی داد و اظهار داشت: پایش بنادر كوچك از نظر فنی و زیرساخت های مورد نیاز آنها را آغاز كردیم كه بزودی تمام می شود و بعد از آن، می توانیم اعلام نماییم هر یك از بنادر كوچك به چه زیرساخت ها و الزامات فنی برای تبدیل شدن به بنادر اقتصادی كوچك نیاز دارند.


محمد علی حسن زاده محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: حدود ۴۸ بندر كوچك در در ایران داریم كه به غیر از چند بندر، بقیه آنها در سواحل جنوبی هستند كه باید بزودی تكلیف واگذاری آنها به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و توسعه بنادر روشن شود.
وی ادامه داد: طرح جامع مطالعات بنادر كوچك كشور اخیراً به انتها رسید و الان تعداد دقیق بنادر و نیازمندی های آنها برای تبدیل شدن به بنادر اقتصادی مشخص شده است. طرح پایش دیگری را در دستور كار قرار دادیم تا بوسیله مشاوران مختلف بتوانیم مسائل و مشكلات فنی بنادر را از نظر زیرساخت های مختلف استخراج نماییم كه مشخص شود كدام بنادر برای واگذاری به بخش خصوصی مناسب می باشد و كدام یك از آنها را بخش دولتی و سازمان بنادر باید بر عهده بگیرد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه در حال تدوین و اكران قرارداد واگذاری بنادر كوچك به بخش خصوصی هستیم، افزود: با عنایت به به انتها رسیدن طرح جامع مطالعات بنادر كوچك كشور و بعد از استحصال مشخصات و نیازمندی های فنی و زیرساختی آنها، واگذاری بنادر به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری شروع می شود كه بنظر می رسد مراحل اجرایی آن تا حدود دو ماه آینده آغاز شود.
حسن زاده با تاكید بر اینكه برای واگذاری بنادر، متقاضی نباید از بخش دولتی باشد، اظهار داشت: بعد از به انتها رسیدن مطالعات مورد نظر دقیقا می توان نیازمندی های آنها را از نظر فنی، زیرساختی و دیگر الزامات مانند داشتن گمرك و تجهیزات مورد نیاز استحصال كرد. از طرف دیگر به دقت میزان نیاز سرمایه گذاری هر یك از آنها مشخص خواهد شد. در این زمینه می توان اظهار داشت كه حدودا اولین ماتریكس ها و قراردادهای واگذاری بنادر كوچك تا حدود دو ماه آینده مشخص می شود و نخستین بنادر نیز در همان زمان، آماده واگذاری خواهند بود.
وی با اشاره به اینكه طرح متقاضیان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باید در وهله نخست مورد بررسی و تایید قرار گیرد، اظهار نمود: برای واگذاری بنادر كوچك به بخش خصوصی در مراحل اولیه اهلیت سرمایه گذار از جهات مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از آن با ارزیابی پارامترهای مختلف، بنادر كوچك به ارائه كننده بهترین طرح از نظر میزان سرمایه گذاری، میزان درآمدزایی و میزان اشتغال زایی و دیگر پارامترها واگذار می شود.
منبع:

1398/06/15
23:27:42
5.0 / 5
2426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید