مدیرعامل شركت فرودگاه ها به كاروخدمت اعلام كرد

خالی بودن ۴۰ درصد ظرفیت فرودگاهی كشور، هوانوردی عمومی حلقه مفقوده

خالی بودن ۴۰ درصد ظرفیت فرودگاهی كشور، هوانوردی عمومی حلقه مفقوده به گزارش كاروخدمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام نمود كه حدود ۴۰ درصد از ظرفیت فرودگاهی كشور خالی است كه می توان آنرا با استفاده از تقویت و توسعه هوانوردی عمومی، بعنوان یكی از حلقه های مفقوده جبران كرد.


سیاوش امیر مكری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: حدود ۴۰ درصد از ظرفیت فرودگاهی كشور خالی بوده و این ظرفیت خالی ناظر به كلیت شبكه پروازی است و به صورت میانگین در نظر گرفته شده است (این در حالی است كه در برخی از فرودگاه های اصلی كشور با كمبود ظرفیت مواجه هستیم).
وی ادامه داد: یكی از مهم ترین مشتریان این زیرساخت ها و ظرفیت های بلا استفاده فرودگاهی كشور، بهره برداران توسعه هوانوردی عمومی خواهند بود كه شامل: بیزینس جت ها، ایرتاكسی ها، هواپیماهای شخصی، پروازهای آموزشی، پروازهای خاص نظیر ایرآمبولانس ها و غیره است.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به این سؤال كه آیا برنامه ای در این زمینه دارید یا خیر؟ افزود: در این راستا توافقی سه جانبه بین شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی كشوری با راهبری معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی منعقد شده كه در حال پیگیری مصوبات آن هستیم تا بتوانیم از همه پتانسیل های هوانوردی عمومی برای پر كردن این ظرفیت خالی استفاده نماییم.
امیر مكری همینطور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه برای توسعه صادرات كالاهای مختلف بخصوص محصولات كشاورزی چرا زیرساخت های هوانوردی و هوایی مناسبی وجود ندارد، اظهار داشت: امیدوارم با حمایت مسئولین ذیربط در دولت و مجلس شورای اسلامی (جهت رفع بعضی از محدودیت های قانونی) و اطمینان بخش خصوصی به فرصت بوجود آمده در حوزه هواپیمایی عمومی كشور، شاهد آن باشیم تا در آینده نه چندان دور ضمن شكوفایی این بخش از صنعت بزرگ و مدرن هواپیمایی، نقاط مختلف كشور با ظرفیت های مختلف توریستی، كشاورزی، دامپروری و... به هم متصل گردد.1398/06/17
01:42:01
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: توسعه , سازمان , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید