پژمان:

بزودی ساخت ۲۵ هزار مسكن را در بافت آغاز می نماییم

بزودی ساخت ۲۵ هزار مسكن را در بافت آغاز می نماییم به گزارش كاروخدمت معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه راه اندازی ۲۵ هزار واحد مسكونی در چارچوب طرح اقدام ملی بزودی شروع می شود اظهار داشت: برنامه تكمیل ۷۵۰ پروژه نیمه تمام همچون ورزشگاه، مدرسه و مسجد برای ارتقای كیفیت زندگی ساكنان بافت را در دستور كار قرار داده ایم.


سید محمد پژمان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در نظر داریم ۷۵۰ پروژه در بخش خدمات زیربنایی و روبنایی كه از قبل شروع شده و به صورت متوسط دارای پیشرفت ۷۰ درصدی است را تا آخر سال به اتمام برسانیم. ما با عنایت به تنگناهای بودجه كشور ترجیح دادیم به جای این كه پروژه های جدید را شروع نماییم ابتدا پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.
وی ادامه داد: با مسئولان سازمان برنامه و بودجه صحبت كرده ایم تا ۳۰ درصد باقی مانده از این پروژه ها را از راه منابع در اختیار تكمیل نماییم. ردیف ها مقداری كم داشت و قرار شد جابه جایی اتفاق بیفتد كه كار را انجام دهیم. این پروژه ها موارد گوناگونی شامل مدرسه، ورزشگاه، درمانگاه و مسجد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: هدف این است كه اگر مبحث نوسازی واحدهای مسكونی در بافت های ناكارآمد زمان بر شود، از الان شرایط محیطی را در بخش زیربنایی و روبنایی فراهم نماییم تا مردم پس از اسكان زندگی و رفاه مناسبی داشته باشند.
تیپ قرارداد شركت بازآفرینی با سازندگان دارای كمترین ایراد است
پژمان درباره میزان استقبال سازندگان از طرح اقدام ملی در حوزه بازآفرینی اظهار داشت: شركت بازآفرینی شهری با سازندگان قرارداد مشاركت مستقل تنظیم كرده است. ما ابتدا چندین جلسه هماهنگی با انبوه سازان و توسعه گران برگزار كردیم؛ ضمن این كه خودمان در این عرصه ها صاحب تجربه هستیم با ضرایب و حساسیت آنها آشنایی داریم؛ بنابراین چارچوبی كه ما تنظیم كردیم از دید آنها ایراد خاصی نداشت. تنها سه چهار مورد ابهام مطرح نمودند كه ما آنها را رفع كردیم. انشاءالله با چارچوبی كه ما ارائه دادیم حتما فراخوان ها با استقبال مواجه می شود.
وی با بیان این كه در بافت های ناكارآمد حدود ۲۰ هزار تسهیلات نوسازی به متقاضیان داده شده است اظهار داشت: موارد گوناگونی فراخوان در دستور كار داریم كه مقدمات آن در حال آمادگی است. انتظار داریم حدود ۲۵ هزار واحد را در چارچوب طرح اقدام ملی در فاصله دو سه ماهه عملیاتی نماییم. مابقی هم تا آخر كار دولت دوازدهم صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری خاطرنشان كرد: برای ساكنان بافت های ناكارآمد تسهیلات ارزان قیمت، پروانه مجانی و خدمات جانبی با تخفیف در نظر گرفته ایم. با عنایت به این كه دولت در بافت، صاحب زمین چندانی نیست، یكی از كارهایی كه انجام می دهیم ایجاد شرایط است. ابتدا طرح های نوسازی را تهیه می نماییم كه متقاضیان با رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی اقدام نمایند. بعد با اقدامات روبنایی و زیربنایی، كیفیت زندگی آنها را ارتقا می دهیم. بخشی از اراضی خریداری شده در داخل بافت و بخشی هم در حاشیه بافت ها است كه بعنوان سرمایه در اختیار گرفتیم و وارد ساخت و ساز كردیم. مقداری را هم به آزادسازی معابر، معوض، جایگزینی و سایر اقداماتی كه در داخل بافت لزوم مداخله دارد اختصاص دادیم.
پژمان درباره افزایش سقف تسهیلات ساخت در بافت های ناكارآمد گفت: به بانك مركزی پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات را ارائه داده ایم كه در انتظار تایید مسئولان بانك هستیم.1398/06/19
23:20:23
5.0 / 5
1994
تگهای خبر: توسعه , خدمات , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید