اجرای طرح تاب به اعتبارات تبصره ۱۸ گره خورد

اجرای طرح تاب به اعتبارات تبصره ۱۸ گره خورد به گزارش كاروخدمت معاون وزیر كار با تشریح جزئیات طرح نوین اشتغال بخش تعاون از مذاكره با سازمان خصوصی سازی برای انجام واگذاری های شستا به تعاونی های توانمند و دانش بنیان اطلاع داد.محمد كبیری در گفتگو با ایسنا، درباره جزئیات طرح تاب (تعاون ـ اشتغال ـ بازار كار) و روند اجرای آن اشاره نمود و اظهار داشت: در اجرای طرح تاب به دنبال این هستیم كه شركتهای تعاونی و بنگاههای اقتصادی دارای نشان تجاری را به بنگاههای خرد و كوچك متصل نماییم. هدف از تدوین این طرح تثبیت ۱.۷ میلیون شغل در بخش تعاون، ارتقای بهره وری و توسعه تعاونی های دانش بنیان، تكمیل طرح روستا تعاون با رویكرد پشتیبانی از تعاونی های اشتغالزای روستایی و عرضه تسهیلات هوشمند با رویكرد پشتیبانی از تولیدات بازار محور است.

طرح تاب در اجرا به اعتبارات تبصره ۱۸ بودجه نیاز دارد

معاون وزیر تعاون خاطرنشان كرد: این طرح بعد از تدوین به شورای هماهنگی سران قوا ارسال شد و ما درخواست كردیم كه از محل منابع صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیون دلار برای افزایش سرمایه بانك توسعه تعاون اختصاص پیدا كند تا آنرا به اهرمی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به تعاونی ها در چارچوب طرح تاب تبدیل نماییم. باوجود آنكه این طرح جذاب و نوآورانه است و منجر به اشتغال پایدار می شود اما به علت شرایط خاص كشور و محدودیت منابع مالی امكان برداشت از صندوق توسعه ملی محقق نشد و درنهایت كمیته تخصصی شورای هماهنگی سران قوا ما را به استفاده از محل اعتبارات اشتغال در تبصره ۱۸ قانون بودجه ارجاع داد.

به گفته كبیری همینطور مقرر شده معاونت اشتغال وزارت كار به سازمانها ابلاغ كند از محل باقیمانده اعتبار اشتغال روستایی با اولویت بخش تعاونی تسهیلات اشتغال پرداخت كند چون كه منابع اشتغال روستایی ارزان تر و برای تعاونی ها مقرون به صرفه تر است.

معان وزیر تعاون در ادامه درباره واگذاری های شستا به بخش تعاون اظهار نمود: ما به دنبال این هستیم كه زمینه واگذاری به تعاونی ها و اتحادیه های دارای اهلیت مالی و مدیریتی را فراهم و آنهایی كه دارای سرمایه اجتماعی لازم هستند واگذار نماییم. مصادیقی را هم دنبال می نماییم ولی درصد هستیم تا اگر مقرر است واگذاری صورت گیرد به بهترین نحو ممكن و در اتاق شیشه ای شفاف صورت گیرد.

عجله ای برای واگذاریهای شستا به بخش تعاون نداریم

به گفته وی باوجود آنكه امكان دارد روند واگذاری های شستا به بخش تعاون زمان بر شود ولی وزارت تعاون عجله ای برای این كار ندارد و مصمم است تا این تجربه در گام نخست به خوبی و بدون هیچ حاشیه ای شكل بگیرد.

كبیری تصریح كرد: در جهت اعلام آمادگی شستا، با سازمان خصوصی سازی مذاكره كرده ایم و معتقدیم كه این امر باید به یك مجموعه دارای اهلیت جامع در بخش تعاون واگذار شود.

معاون تعاون وزیر كار اضافه كرد: هم اكنون شركتهای دانش بنیان بسیاری در بخش تعاون داریم ولی به دنبال مواردی هستیم كه علاوه بر اهلیت لازم، مدیریت و راهبری مورد نیاز را داشته باشند بنابر این شاید تا اتصال شركت مناسب به مجموعه درخواست كننده كمی زمان ببرد ولی چون جامعه نسبت به مبحث واگذاری حساسیت دارد خویش را موظف می دانیم با دقت بیشتری كار را دنبال نماییم.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، قبل از این معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از امضای تفاهم نامه همكاری با شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) و مذاكره برای واگذاری برخی شركتهای شستا به تعاونی های توانمند و استفاده از ظرفیت تعاونی های دانش بنیان در شستا اطلاع داده بود.
1398/06/22
14:51:55
5.0 / 5
1997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید