برگزاری سومین المپیاد تكنسین های ایران

حضور تكنسین های برتر ایران در بازار كار

حضور تكنسین های برتر ایران در بازار كار به گزارش كاروخدمت معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور از برگزاری سومین المپیاد تكنسین های ایران در دو مرحله مقدماتی و نهایی اطلاع داد و اظهار داشت: نفرات برتر و نخبه این المپیاد به واحدهای اقتصادی معرفی و جذب بازار كار می شوند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، حمیدرضا ثابت نژاد امروز در یك نشست خبری با تشریح جزئیات برگزاری این آزمون، اظهار نمود: بعد از تاسیس آكادمی مهندسی در سامسونگ الكترونیكس و در ادامه فعالیت های مسوولیت های اجتماعی، این شركت المپیاد تكنسین های ایران را با همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ برگزار كرد.
وی اضافه كرد: سومین دوره این المپیاد چهارم آذرماه امسال با ثبت نام علاقه مندان آغاز و اوایل دی ماه امسال با معرفی نفرات برتر به آخر خواهد رسید.
معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور تصریح كرد: همه افراد برتر و نخبه شركت كننده در این المپیاد به بنگاه های اقتصادی معرفی و جذب بازار كار می شوند.
ثابت نژاد مسابقات یاد شده را راه میانبری برای رسیدن به اشتغال دانست و اظهار داشت: مشاركت بخش خصوصی در این فرآیند یك اصل است و می تواند در تحقق اهداف اشتغال موثر باشد.
به گفته وی، برگزاری این مسابقات به درخواست یك بنگاه اقتصادی است كه تاثیر آن برای معرفی تكنسین ها به اشتغال اثربخش است.
معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقای سطح دانش فنی و تخصصی تكنسین ها با رویكرد مشتری مداری، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت و قدردانی از برترین تكنسین های ایران را از جمله اهداف برگزاری این المپیاد ذكر كرد.
وی اظهار داشت: برگزاری این المپیاد به شناسایی نخبگان و استادكاران مهارتی، تولید فرصت های شغلی برای افراد با مهارت های تخصصی، كشف استعدادهای برتر و معرفی برترین تكنسین ها به شركت ها، واحدها و صنایع كمك می نماید.
ثابت نژاد ثبت نام جهت شركت در این المپیاد را برای عموم افراد آزاد و مجانی دانست و اظهار داشت: هیچ هزینه ای از شركت كنندگان دریافت نمی شود.
معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور از جمله گرایش های المپیاد را موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال و ماشین لباسشویی)، دستگاه های تهویه مطبوع (كولرگازی) و لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) عنوان نمود و اظهار داشت: هر فرد تنها مجاز به شركت در یك گرایش است.
وی با بیان این كه نفرات اول تا سوم دوره های گذشته مجاز به شركت در آزمون نیستند، اضافه كرد: در دومین المپیاد كه سال قبل برگزار شد، نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز مالی بعنوان ناظر به مسابقات جهانی مهارت ابوظبی اعزام شدند.
ثابت نژاد اظهار داشت: تابحال ۱۱۶ نفر در موبایل و تبلت، ۶۷ نفر در لوازم خانگی، ۸۰ نفر در گرایش تهویه مطبوع و ۵۱ نفر در گرایش لوازم صوتی و تصویری جمعا ۳۱۴ نفر ثبت نام كرده اند.
معاون پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای همینطور بر ضرورت شناسایی نیاز بازار كار تصریح كرد و اظهار داشت: معاونت اشتغال وزارت كار درصدد تدوین نظام جامع اطلاعات بازار كار است كه اگر سامانه آن راه اندازی شود میزان نیاز به نیروی كار چه میزان نیروی كار در كشور نیاز است و مورد نیاز در بازار كار و نیاز واحدها و صنایع مشخص می گردد و در این سامانه تمام مراكز كاریابی، تامین اجتماعی، فنی و حرفه ای به یكدیگر متصل می شوند و می توان از این طریق هم نیاز واحدها و صنایع و هم میزان اشتغال مورد نیاز بازار كار را مشخص و بر مبنای آن برنامه ریزی نمود.
فرهاد هجرت ـ مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ الكترونیكس هم در این نشست اظهار نمود: این شركت با تاسیس آكادمی مهندسی نخستین گام را برای آموزش استعدادهای برتر برداشت و هدف آن تلاش برای تولید انگیزه در مهارت آموزان بود كه با شناسایی افراد مستعد و با پشتكار، امكان حمایت بیشتر از آنها فراهم گردد.
وی اظهار داشت: این آكادمی فعالیتها و مسئولیتهای اجتماعی خویش را در چهار مرحله سلامت، آموزش، اشتغال و محیط زیست دنبال كرده و از میان هفت هزار داوطلب و ۷۴ دوره برگزار توانسته ۱۴۰۰ فارغ التحصیل را وارد بازار كار كند.
هجرت تصریح كرد: كسانی كه در این المپیاد شركت می كنند دو دسته هستند یا با مقوله تعمیرات الكترونیك دیوایس آشنایی دارند و یا كسانی هستند كه در بازار كار مشغول كارند و هدف ما این است كه این دو گروه را به چالش بكشانیم تا همدیگر را محك بزنند و جوایزی كه در نظر گرفته ایم به گونه ای است كه بتوانند با آن یك كسب و كار برای خود راه اندازی كنند.
به گفته وی سال قبل این شركت با همكاری صندوق كارآفرینی امید به نفرات برتر هر شاخه و گرایش وام اختصاص داد.
مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ الكترونیكس اضافه كرد: جذب نیرو در آكادمی مهندسی سامسونگ به طور روزانه اتفاق می افتد و فراخوان های لازم با استفاده از دانشگاهها وشبكه های اجتاماعی صورت می گیرد كه بعد از ثبت نام و برگزاری آزمون، اساتید فنی و حرفه ای بر سوالات نظارت می كنند و در نهایت مدركی معتبر برای ورود به بازار كار داده می گردد.
وی در انتها برگزاری الكترونیكی آزمونها و المپیادها، كشف استعدادهای حرفه ای و مهارتی افراد، جذب نخبگان و فراهم كردن زمینه اشتغال آنها در واحدهای صنعتی را از رویكردهای اساسی این شركت عنوان نمود.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، ثبت نام سومین المپیاد تكنسین های ایران كه از تاریخ ۴ آذر ماه ۹۶ شروع شده تا ۲۰ آذرماه ادامه داد. مرحله مقدماتی آزمون به شكل الكترونیكی و چهارگزینه ای است كه در روز جمعه ۲۴ آذرماه جاری به طور همزمان در تمام مراكز فنی و حرفه ای برگزار می گردد و ده نفر اول از چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری به مرحله نهایی راه می یابند.
مرحله نهایی و آزمون عملی هم به منظور سنجش مهارت داوطلبان در دو بخش نصب و تعمیر روزهای پنجشنبه ۳۰ آذرماه و جمعه اول دی ماه در مركز تربیت مربی شهر كرج برگزار می شود.
سومین المپیاد تكنسین های ایران با همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و شركت سامسونگ جمعه ۲۴ آذرماه در تمام مراكز فنی و حرفه ای كشور به شكل آزمون الكترونیكی برگزار می گردد.


 

1396/09/08
22:34:38
5.0 / 5
2537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید