قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی بعلاوه جدول

قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی بعلاوه جدول به گزارش كاروخدمت بعد از اعلام نرخ نامه جدید بلیت پروازهای داخلی در تیر ماه امسال از جانب ۱۶ شركت هواپیمایی و اعتراض مسؤلان متولی نسبت به این افزایش قیمت، دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از كاهش حدود ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما به صورت میانگین اطلاع داد كه حساب و كتابی ساده در مسیرهای پر تردد نشان داده است این میزان از سه تا بیشتر از ۳۶ درصد متغیر است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بعد از آنكه جدول دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی خطوط هوایی كشور در تیر ماه امسال از جانب ۱۶ ایرلاین داخلی تصویب و اعلام شد، اعتراض های بسیاری نسبت به آن صورت گرفت و از وزیر راه و شهرسازی تا سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان نسبت به این افزایش قیمت اعتراض كرده و اعلام نمودند كه مبنا و ملاك برای آنها نرخ های آذر ماه سال قبل است و همه شركت های هواپیمایی باید بلیت های خویش را بر مبنای آن بفروشند.
به نظر می رسید با این اظهارات فشار روی شركت های هواپیمایی فشار زیاد شد و همین شد كه پنجشنبه هفته گذشته (۱۴ شهریور ماه امسال) مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شركت های هواپیمایی - از كاهش حدود ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما به صورت میانگین از ۲۱ شهریور ماه اطلاع داد. البته این مقام مسئول، اعلام نموده بود كه كاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی ناشی از با ثبات ماندن و ارزان شدن نرخ ارز است و به شرط ادامه این وضعیت بازار ارز، قیمت های جدید بر جای خود باقی خواهد ماند.
نگاهی به قیمت بلیت پروازهای داخلی و مقایسه دو نرخ نامه اعلام شده در تیر ماه و شهریور ماه امسال نشان داده است كه كمترین میزان كاهش قیمت در مسیرهای پر تردد حدود سه درصد و بیشترین میزان كاهش قیمت بیشتر از ۳۶ درصد است.
برای رسیدن به مقایسه درست بیشتر از ۱۰ مبدأ و مقصد پر تردد كه اتفاقا جزو مسیرهای پرمسافر و پر مشتری در ایرلاین ها محسوب می شوند را انتخاب كردیم و حداكثر نرخ سابق تعیین شده در تیر ماه امسال را با حداكثر نرخ كنونی (شهریور ماه امسال) بررسی كردیم، در این ۱۰ مسیر پروازی قیمت ۴۷۱ هزار و ۱۰۰ تومانی بلیت پرواز بندرعباس-كیش با سه درصد كاهش به ۴۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و كمترین كاهش قیمت را تجربه كرده است و در مقابل پرواز كیش–مشهد با كاهش حدود ۳۶ درصدی ۳۵۸ هزار تومان ارزان تر از گذشته شده و از یك میلیون و ۳۵۲ هزار تومان به ۹۹۴ هزار تومان رسیده است.


گرچه اسعدی سامانی - دبیر انجمن شركت های هواپیمایی- قبل از این هم اعلام نموده بود كه این قیمت ها از ۲۱ شهریور ماه كاسته می شود و در حدود ۶۰ مسیر پروازی پرتردد داخلی نرخ جدید بلیت هواپیما حتی از نرخ های آذر ماه هم پایین تر است. اما با عنایت به تاكید وزیر راه و شهرسازی و مسؤلان سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولید كنندگان، در خصوص اینكه ملاك و مبنا برای فروش بلیت هواپیما، جدول دامنه نرخ تعیین شده در آذر ماه سال قبل است و همه نرخ ها باید به آن عددها بازگردد؛ باید دید انجمن شركت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی كشوری كه همچنان با دستگاه های نظارتی اختلاف خواهند داشت یا آنكه با كاهش قیمت اخیر، مشكلی در این میان باقی نخواهد ماند.1398/06/24
16:02:57
5.0 / 5
2097
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید