ماجرای پیامكهای عجیب یك نماینده مجلس

هیات بنی فاطمه خواهان بازپس گیری حسینیه سعادت آباد شد

هیات بنی فاطمه خواهان بازپس گیری حسینیه سعادت آباد شد به گزارش كاروخدمت اعضای هیات بنی فاطمه (س) با نوشتن طوماری كه به امضای حدود ۷۰۰ نفر رسیده، ضمن تشكر از برخورد قوه قضاییه در قلع و قمع زمین معروف به برج سعادت آباد، از حجت الاسلام رئیسی درخواست نمودند شرایط برای اعاده زمین به هیات بنی فاطمه را فراهم آورد. همینطور یكی از افراد هیات، نامه ای به تاریخ ۱۳۸۴ در اختیار ایسنا قرار داد كه طبق آن نماینده مجلس درخواستی را خطاب به وزیر وقت مسكن و شهرسازی برای دریافت زمین ۵۰۰ متری در سعادت آباد به منظور راه اندازی حسینیه بنی فاطمه ارائه داده كه در نهایت به واگذاری یك زمین ۳۰۰۰ متری در مكانی دیگر ختم شد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، زمین ۵۰۰ متری یكی از درخواست های مدنظر برای راه اندازی حسینیه بوده كه سال ۱۳۸۴ با عنایت به شرایط مالكیت و معارض بررسی و پذیرفته نشده اند. نهایتاً همان سال زمین دولتی به مساحت ۳۰۰۰ متر برای راه اندازی حسینیه واگذار شد، سال ۱۳۸۶ توسط واگذارشوندگان فروخته و خریدار در سال ۱۳۹۲ جواز مسكونی برای آن گرفته كه تا شهریور امسال پروژه را به مرحله پیشرفت حدود ۷۰ درصد رساند؛ مجوزی كه به اذعان شهردار كنونی منطقه ۲ تهران اقدامی نامتعارف بوده است. سرانجام بعد از گذشت شش سال از زمان شروع به كار پروژه، در ایام اخیر دادگاه تجدیدنظر استان تهران حكم ابطال سند و قلع و قمع این ساختمان را صادر كرد. بدین منظور اعضای هیات بنی فاطمه (س) با نوشتن طوماری كه به امضای حدود ۷۰۰ نفر رسیده و روز دوشنبه آنرا تقدیم دفتر رئیس قوه قضاییه كردند، ضمن تشكر از حجت الاسلام والمسلمین رئیسی خواهان واگذاری زمین به این هیات شدند.كشف دست خط نماینده مجلس بعد از ۱۴ سال
یكی از اعضای هیات بنی فاطمه (س) كه خواست نامش فاش نشود تصویر دست خطی را در اختیار ایسنا قرار داد در خصوص اینكه در سال ۱۳۸۴ یكی از نمایندگان وقت مجلس نامه ای خطاب به وزیر وقت مسكن و شهرسازی نوشته و در آن خواهان واگذاری زمین ۵۰۰ متری در خیابان هشتم سعادت آباد به قصد ساخت حسینیه شده است؛ زمینی كه البته انتخاب نهایی نبود. اما بعدا زمین ۳۰۰۰ متری در خیابان سوم سعادت آباد واگذار شد كه تبدیل به پروژه مسكونی هفت طبقه معروف به برج سعادت آباد شد. در متن این نامه آمده است: «جناب آقای مهندس عبدالعلی زاده وزیر محترم مسكن و شهرسازی. با سلام و تحیت. یك قطعه زمین متعلق به آن وزارت (سازمان ملی زمین و مسكن یا مسكن و شهرسازی تهران) واقع در سعادت آباد بلوار ۲۴ متری كوچه هشتم شرقی قطعه آخر به مساحت حدود ۵۰۰ متر مربع برای استفاده برای راه اندازی حسینیه مورد نیاز اهالی محل می باشد. خواهشمند است دستور فرمایید به قیمت منطقه ای به هیات بنی فاطمه واگذار شود.»
تاریخچه حسینیه سعادت آباد به روایت یكی از اعضا
این عضو هیات بنی فاطمه (س) درباره ماجرای زمین ۳۰۰۰ متری سعادت آباد ایسنا اظهار داشت: اواخر دهه ۷۰ به همراه چند تن از همكاران، یك هیات عزاداری را در خیابان ۲۴ متری سعادت آباد تشكیل دادیم. ابتدا مراسم ها را در خانه افراد و بعدا در پاركینگ برگزار می كردیم اما به تدریج كه اعضا افزایش یافتند سال ۱۳۸۰ تصمیم گرفتیم از دولت درخواست نماییم تا زمینی را برای راه اندازی حسینیه به ما اختصاص دهد. در این زمینه توافقات اولیه را با ادارات دولتی انجام دادیم. نماینده یكی از مناطق استان زنجان در مجلس در میان اعضای هیات حضور داشت كه به همراه چند تن از دوستان كارها را پیگیری می كردند. حدود سال ۱۳۸۱ زمین ۳۰۰۰ متری را در سه قطعه پیدا كردیم كه دولتی بود و مشكلی برای واگذاری آن وجود نداشت.
وی افزود: ماجرا ادامه پیدا كرد تا سال ۱۳۸۴ كه قرار شد سازمان ملی زمین و مسكن با قیمت منطقه ای زمین به ما واگذار كند و فرد خیری هم قول داد هزینه آنرا بپردازد. مسوول هیات در آن زمان برای مأموریت اداری به سفر رفته بود كه حدود ۱۰ روز طول كشید. پس از آن دو نفر از دوستان ما برای خرید زمین به سازمان ملی زمین و مسكن رجوع كردند اما در كمال تعجب به آنها گفته شد زمین برای هیات زنجانی های مقیم تهران سند خورده است. تصور می كردیم اشتباهی رخ داده اما پس از پیگیری مشخص شد نماینده مجلس كه از اعضای هیات ما و اهل استان زنجان بود زمین را به اسم هیات بنی فاطمه اما در واقع برای یك هیات دیگر دریافت كرده است!
وی با بیان این كه از آقای نماینده جویا شدیم كه وعده و وعیدهایی به ما داد، مدعی شد: ابتدا گفت پول زمین را به شما می دهیم، بعد گفت یك قطعه از سه قطعه را می دهیم ولی هیچ یك از این اقدامات صورت نگرفت. بعد در سال ۱۳۹۲ خریداران توانستند از شهرداری مجوز مسكونی بگیرند و حالا هر سه قطعه را تبدیل به برج هفت طبقه با پیشرفت حدود ۷۰ درصد كرده اند.
این عضو هیات بنی فاطمه (س) ادعا نمود كه برخی اعضای هیات در ایام اخیر از جانب نماینده مجلس پیامك های عجیب دریافت كرده اند. او اظهار نمود: به دنبال تلاش آقایان محمدجواد حشمتی، معاون وقت دادستان كل كشور و حسین معصوم، مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی و همینطور رسانه ای شدن مبحث حسینیه سعادت آباد كه به حكم قلع و قمع زمین منتج شد، به تازگی پیامك های عجیب و غریب از سوی آن آقای نماینده مجلس دریافت می نماییم. با این وجود خدا را شكر كه حكم قلع و قمع صادر شده و امیدواریم زمین به صاحبان واقعی آن یعنی هیات بنی فاطمه (س) برسد.
بساز و بفروشی در زمینی كه قرار بود حسینیه شود
گزارش «بساز و بفروشی در زمینی كه قرار بود حسینیه شود» خرداد سال قبل در ایسنا ارسال شد. این پرونده با شكایت معاون قضایی وقت دادستان كل كشور ضد واگذارشوندگان وابسته به یك هیات مذهبی در دادسرای زمین خواری مطرح و در آن زمان فعالیت ساختمانی متوقف شد؛ اما سازندگان بدون توجه به دعاوی مطروحه به ساخت و ساز ادامه داده و در نتیجه الان ساختمان به مرحله نازك كاری رسیده است.
دادگاه: زمین باید به مالكیت دولت برگردد
در روزهای اخیر رای دادگاه بر مبنای دستور وزیر سابق راه و شهرسازی به مشاور و نماینده تام الاختیار وی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی از راه اداره كل راه و شهرسازی استان تهران صادر شد.
دادگاه در پاسخ به تجدیدنظرخواهی اداره كل راه و شهرسازی استان تهران به دادنامه شماره ۱۵۲۱-۹۷ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ اعلام نموده بنا به شش دلیل، قلع و قمع باید صورت گیرد و زمین مالكیت دولت برگردد. در بخشی از این حكم آمده است: «قرارداد واگذاری به قطعه زمین از سوی سازمان و مسكن و شهرسازی استان تهران در اجرای قانون زمین شهری و آئین نامه اجرایی آن و مبتنی بر آن منعقد شده و بر مبنای قانون زمین شهری واگذاری زمین برای تامین مسكن و تاسیسات عمومی و خدمات عمومی صورت می گیرد و تعریف مجزایی برای واگذاری زمین برای مصارف غیر از موارد گفته شده به عمل نیامده است و تفكیك و فروش توسط وزارت مسكن و شهرسازی تنها به افراد واجد شرایط دریافت زمین جهت مسكن و یا اجرای طرح های ساختمان سازی مسكونی صورت می گیرد و واگذاری زمین هم تنها به اشخاص واجد شرایط موصوف در قانون و آئین نامه آن صورت قانونی به خود می گیرد و در صورتیكه واگذار شونده اوصاف و شرایط قانونی انتقال زمین را نداشته باشد اثری بر آن انتقال از حیث اعتبار قانونی حاكم نخواهد بود و با توجه به این كه موسسه خیریه از اوصاف و شرایط انتقال تعریف شده در قانون و آئین نامه اجرایی قانونی زمین شهری برخوردار نیست بنابراین واگذاری به موسسه یاد شده برخلاف اهداف قانونی، نص صریح آن و فلسفه تقنینی وضع قانون می باشد.»1398/06/27
14:43:35
5.0 / 5
1943
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید