طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به كجا رسید

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به كجا رسید به گزارش كاروخدمت دبیر اجرایی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار استان بوشهر در مورد پیشرفت این طرح در استان بیان كرد: هم اكنون فاز اول طرح كه آماده كردن فهرست، ارزیابی اولیه و دسته بندی متقاضیان بر مبنای مهارت های اولیه بوده در حال اتمام است.


دكتر محسن پرویز، كارشناس پژوهش جهاد دانشگاهی بوشهر در گفتگو با ایسنا عنوان كرد: از مهمترین اقداماتی كه تابحال انجام شده می توان به بررسی نهایی مزیت ها و اولویت های شغلی اشاره نمود كه طی بررسی های انجام شده با عنایت به اطلاعات حاصل از دستگاه های اجرایی در رابطه با طرح، اطلاعات استخراج شده از جلسات، مصاحبه با صاحب نظران و اسناد بالادستی استان در ارتباط با طرح، رسته های شغلی شناسایی شده است.
وی اضافه كرد: این رسته های شغلی شامل بافته های داری، حصیربافی، صنایع دستی دریایی، تولید پوشاك و فرآوری محصولات غذایی آبزیان است كه طی جلسه روز یكشنبه ۱۴ مهرماه با حضور دستگاه های اجرایی در رابطه با این طرح مقرر شد كه تمامی نمایندگان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه و در رابطه با طرح به منظور هم افزایی جهت نهایی كردن رسته های شغلی شناسایی شده توسط جهاددانشگاهی بوشهر، نظرات خویش را ظرف یك هفته اعلام نمایند.
دبیر اجرایی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در بوشهر اظهار نمود: شهرستان های در نظر گرفته شده برای عملیاتی كردن طرح بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان هستند كه این شهرستان ها با هماهنگی دفتر مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نهایی شده است.
پرویز خاطرنشان كرد: سهمیه استان بوشهر ۱۳۵ نفر است كه ان شالله بعد از نهایی شدن مزیت ها و رسته های شغلی شناسایی شده و بعد از اعلام نظر نهایی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی مبادرت به نهایی كردن فهرست متقاضیان، ثبت مشخصات متقاضیان در سامانه inhb.ir، آموزش، توانمندسازی و نهایتا بحث اتصال به بازار متقاضیان انجام خواهد پذیرفت.
وی تصریح كرد: جهاددانشگاهی بوشهر بعنوان مجری طرح در استان تلاش بر آن دارد تا با عملیاتی كردن این طرح بتواند به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، شبكه سازی و پایدارسازی مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار در استان كمك نماید.1398/07/19
19:16:46
5.0 / 5
2083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید