اولین بویه اقیانوسی ساخت ایران در بندرعباس تولید و نصب گردید

اولین بویه اقیانوسی ساخت ایران در بندرعباس تولید و نصب گردید به گزارش كاروخدمت مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تولید اولین بویه پلی اتیلن اقیانوسی ۱۰۰ درصد ایرانی در بندرعباس و انجام عملیات موفقیت آمیز به آب اندازی و نصب آن در حوضچه بندر شهید رجایی اطلاع داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، اله مراد عفیفی پور در جمع خبرنگاران، در مورد ابعاد مختلف این دستاورد بزرگ صنعتگران هرمزگانی، اظهار نمود: بویه ها یا علائم شناور دریایی تابحال به صورت واردات، از تولیدات سازنده های خارجی، تامین و در آبراهه های دریانوردی مناطق مختلف خلیج فارس و دریای عمان همچون محدوده آب های تنگه هرمز نصب شده اند.

وی ادامه داد: خرید هر نمونه خارجی تولید كشورهای اروپایی و استرالیا بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار هزینه ارزی برای كشور به دنبال دارد.

عفیفی پور تصریح كرد: ساخت اولین بویه پلی اتیلن اقیانوسی تولید داخل با استفاده از مواد و مصالح داخلی می تواند گام مهمی در خودكفایی كشور، عدم احتیاج به واردات آن و پیشگیری از خروج ارز محسوب شود.

وی خاطرنشان كرد: این تجهیز استراتژیك از نوع بویه اقیانوسی، با بهره گیری از فناوری قالب گیری دورانی و استفاده از مواد پلی اتیلن خام درجه یك محصول پتروشیمی های داخل كشور طی دوماه، تولید شده و یك محصول ۱۰۰ درصد ایرانی به حساب می آید.

مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه حمایت های این اداره كل از صنعتگران ایرانی برای تولید تجهیزات استراتژیك دریایی، اضافه كرد: این محصول با همكاری مشترك دو شركت فعال تولیدی و تجهیزات دریایی در مركز استان هرمزگان با اشتغالزایی مستقیم برای ۴۰ نفر، تولید و اوایل هفته جاری، برای انجام آزمایش های تعادل، شناوری و ثبات رنگ در حوضچه بندر شهید رجایی بندرعباس به آب اندازی شد.

عفیفی پور پیشبینی كرد: امیدواریم این محصول بعد از پیمودن دوره آزمایشی سه تا شش ماهه، اوایل سال آینده به تولید انبوه برسد و در دسترس بنادر و سواحل منطقه خلیج فارس و سایر استان های ساحلی كشور قرار گیرد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بویه ها، علائم شناور دریایی هستند كه مسیرهای دریایی را جهت تردد ایمن كشتی ها و شناورهای عبوری در دریاها، كانال های دریانوردی و سایر آبراهه ها فراهم می نمایند؛ بدون وجود این علائم مهم كمك ناوبری، احتمال بروز خطراتی در صنعت دریانوردی همچون تصادف، به گل نشستن و سایر صدمه ها برای شناورها وجود خواهد داشت.
1398/07/23
15:34:15
5.0 / 5
2096
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید