معاون وزیر راه و شهرسازی:

امیدواریم خط آهن فارس - یزد سال ۹۹ كامل شود

امیدواریم خط آهن فارس - یزد سال ۹۹ كامل شود كاروخدمت: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه پروژه خط آهن استان فارس به یزد با سرعت در حال راه اندازی است، ابراز امیدواری كرد كه این پروژه سال 99 تكمیل و آماده بهره برداری شود.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی فارس، خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه های راه و شهرسازی استان فارس، اظهار داشت: مسیر اتصال خط آهن استان های فارس و یزد، حد فاصل شهرهای اقلید و یزد به طول ۲۷۱ كیلومتر اجرایی شده و با سرعت در حال پیشروی است.
او افزود: در استان فارس به سبب شرایط خاص ترانزیت و اینكه فارس جزو استان های مهم در حوزه حمل و نقل شمرده می شود، توسعه راه های دسترسی در سه حوزه ریلی، هوایی و جاده ای جزو اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.
خادمی افزود: در بخش ریلی سه طرح شیراز – گلگهر – كرمان در راه شرقی فارس به طول ۳۴۶ كیلومتر كه ۱۹۰ كیلومتر آن اجرایی شده، راه آهن شیراز به سمت بوشهر - عسلویه در راه جنوبی فارس بطول ۶۴۰ كیلومتر كه ۱۰۰ كیلومتر آن در دست ساخت است و راه آهن اقلید به یزد بطول ۲۷۱ كیلومتر در راه شمال فارس كه مراحل ساخت را طی می كند، اولویت وزارت راه و شهرسازی شمرده می شود.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در بازدید از شهرستان جهرم نیز اظهار داشت: تمام محورهای منتهی به جهرم با برنامه ریزی انجام شده در دست اجرای عملیات راهسازی است كه تا آخر سال هم بسیاری از محورها مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: بزرگراه شیراز – جهرم به طول ۱۶۰ كیلومتر است كه فقط ۲۰ كیلومتر از این محور باقی مانده و در دست عملیات بزرگراهی است و تا آخر سال و یا اوایل سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید و با اتمام این ۲۰ كیلومتر كل مسیر بصورت بزرگراه خواهد شد.
خادمی درباب بزرگراه جهرم به لار نیز اظهار داشت: بزرگراه جهرم به لار ۱۶۰ كیلومتر طول دارد كه از سمت استان فارس به طول ۵۰ كیلومتر و در سه قطعه فعال شده و از سمت لار نیز در سه قطعه در دست اجرا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: مهمترین بخش سفر به شهرستان جهرم تصمیم گیری درباب اتصال به شبكه ریلی این شهرستان و جانمایی محل راه اندازی ایستگاه بود و امیدواریم حداكثر در یك برنامه چهارساله، این شهرسستان به شبكه ریلی متصل شود.
منبع:

1398/07/26
18:54:16
5.0 / 5
2033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید