وزیر نیرو اعلام كرد؛

اجرای ۶ پروژه اشتغالزا با همكاری وزارت كار ناظر بر مدیریت مصرف آب

اجرای ۶ پروژه اشتغالزا با همكاری وزارت كار ناظر بر مدیریت مصرف آب به گزارش كاروخدمت وزیر نیرو اظهار داشت: ۶ پروژه ای كه در این قالب تفاهم نامه مشترك بین وزارتخانه های نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی تعریف شده، ناظر بر مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف است.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت نیرو، قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانك توسعه تعاون و شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور بین وزرای نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه كه پس از ظهر امروز در سالن جلسات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضای رضا اردكانیان و محمد شریعتمداری رسید، كار مشترك بین این دو وزارتخانه با همكاری بانك توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی در جهت افزایش اشتغال زایی در كشور و توجه جدی تر به مبحث مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف آب در كشور شروع شد.
این گزارش حاكی می باشد، بانك توسعه تعاون و شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور با حضور وزیران نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرارداد ایجاد ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم به ارزش ۱۹ هزار و ۲۸۱ میلیارد تومان اعتبار را امضا كردند.
براساس این تفاهم نامه ۹۵۰ میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی و بقیه هم توسط بانك توسعه تعاون تامین می شود. متوسط سرانه ایجاد هر شغل برای هر نفر در این طرح ۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
بنا بر این گزارش، این تفاهم نامه در جهت بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه تنظیم شده و بر همین مبنا بانك توسعه تعاون هم بعنوان بانك عامل انتخاب شده است.
رضا اردكانیان امروز بعد از امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانك توسعه تعاون و شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور كه در سالن جلسات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با حضور وزرای دو وزارتخانه انجام شد، اضافه كرد: بر طبق این طرح كه امروز به امضا رسید، علاوه بر جهت گیری اشتغال زایی، منابع بانكی در راه صحیح برای رونق تولید به كار گرفته شده و كمك بزرگی به مدیریت بهره برداری و مصرف آب می كند.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه آب یك منبع تجدیدپذیر است، اما آن مقدار از آب كه تحت عنوان آب شیرین برای جمعیت كره زمین قابل دسترس است كمتر از یك درصد كل منابع آب است، اضافه كرد: این میزان حجم ثابت كه با لطف خداوند نازل می شود زمانی كه جمعیت در كره زمین یك میلیارد نفر بوده همین میزان بوده و در مقطع سال ۲۰۵۰ كه بر مبنای پیشبینی ها جمعیت به حدود ۱۱.۵ میلیارد نفر می رسد هم همین میزان است.
اردكانیان خاطرنشان كرد: از ۱۵ سال پیش توجه جهانی به چگونگی اولویت بندی عرصه های كار در زمینه مدیریت آب شكل گرفت و الان قبل از آنكه به مدیریت تامین پرداخته شود، به مدیریت بهره وری و مدیریت مصرف توجه می شود.
وی با تاكید بر اینكه نقصانی در دانش تامین وجود ندارد، بلكه اگر محدودیتی باشد در تامین منابع مالی است، اظهار داشت: عرصه بهره برداری یعنی چگونه از سرمایه گذاری های انجام شده، بهتر استفاده گردد تا آب با تلفات كمتر و كیفیت بهتری به دست مصرف كننده برسد و اینكه مصرف كننده چگونه مصرف كند كه با حجم آب كمتری نیازهای ضروری خویش را بر طرف كند، در این صورت هر دو عرصه مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف شكل گرفته است.
وزیر نیرو با اشاره به تفاهم نامه مشترك بین دو وزارتخانه نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۶ پروژه ای كه در این قالب این تفاهم نامه بین وزارتخانه های نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی تعریف شده، ناظر بر مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف است.
اردكانیان اظهار نمود: كشور ما شدیداً نیازمند پرداخت هر چه بیشتر به این دو عرصه در صنعت آب و انرژی است؛ چونكه آن اندازه كه در عرصه تامین آب و انرژی طی چهار دهه اخیر سرمایه گذاری صورت گرفته و دانش توسعه یافته، این میزان توجه در عرصه بهره برداری و مصرف صورت نگرفته است.
وزیر نیرو تصریح كرد: با اجرای این تفاهم نامه كه ناظر بر مدیریت بهره برداری و مدیریت مصرف است، حدود ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.


منبع:

1398/08/15
20:04:38
5.0 / 5
2134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید