ابهام در قوانین كسب و كارهای نوین

ابهام در قوانین كسب و كارهای نوین به گزارش كاروخدمت رئیس سازمان ملی كارآفرینی ایران، مقررات مربوط به كسب و كارهای نوین را ناقص دانست و اظهار داشت: این قوانین ابهام های زیادی دارد.


به گزارش روز دوشنبه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران، «حسین سلاح ورزی» با اشاره به هفته جهانی كارآفرینی (۲۷ آبان ماه تا سوم آذرماه) اظهار داشت: دغدغه اصلی در حوزه استارت آپ مربوط به مقررات در این حوزه می باشد و در گام نخست باید مجموعه قوانین این بخش را مورد بازبینی قرار دهیم.
وی اضافه كرد: اتاق ایران و سازمان ملی كارآفرینی مدت هاست این مهم را در دستور كار قرار داده و در تلاشیم با استفاده از ظرفیت كمیته ماده ۱۲، هیات مقررات زدایی و شورای گفتگو، مشكلات قانونی مربوط به این حوزه را برطرف نماییم.
رئیس سازمان ملی كارآفرینی اظهار داشت: در این عرصه كمبود قانون نداریم و تنها لازم است نگرش و دیدگاه مسؤلان بخصوص در حوزه مالیات و تأمین اجتماعی تغییر كند و ماهیت این شركت ها را درك كنند.
نایب رئیس اتاق ایران اظهار داشت: ارتباط مؤثر بین كسب و كارهای نوین با بدنه اقتصاد سنتی فعال در كشور وجود ندارد، ازاین رو اتاق بازرگانی كشور تلاش می كند این كسب و كارها دیده شود و بین آنها و بدنه سنتی اقتصاد پیوند برقرار كند.
وی اضافه كرد: بیشتر از ۲۰۰ تشكل فعال زیرمجموعه اتاق ایران هستند كه ایجاد ارتباط بین آنها با استارتاپ ها می تواند به رشد و تبلور فعالیت های نوآورانه در اقتصاد كمك نماید.
وی اعتقاد دارد از گذشته همراهی خوبی بین دستگاه های دولتی و حكومتی در مورد حمایت هدفمند از استارتاپ ها وجود نداشته و سبب شده امروز این شركت ها هنگام دریافت انواع مجوزها و در فرایند ارزش گذاری سرمایه با مشكلات و بروكراسی های طولانی مدت مواجه و با سازمان امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، ثبت شركت ها و حتی برای حفظ مالكیت معنوی گرفتار مشكل شوند.
رئیس سازمان ملی كارآفرینی در مورد تأمین مالی كسب و كارهای مبتنی بر نوآوری، اضافه كرد: اعطای وام به این نوع شركت ها در هیچ كجا مرسوم نیست. این شركت ها برای تأمین مالی باید از صندوق های سرمایه گذاری استفاده كنند. در این رابطه هم سازمان ملی كارآفرینی اقداماتی را انجام داده و پیگیر ایجاد صندوق تجمیع سرمایه است.
وی با اشاره به پیگیری های سازمان ملی كارآفرینی برای امكان تبدیل شركت های با مسئولیت محدود به سهامی خاص جهت استفاده از بورس و فرابورس هنگام تأمین مالی، اظهار داشت: تبدیل این شركت ها به سهامی خاص منع قانونی داشت با پیگیری های سازمان و به كمك شورای گفت و گو توانستیم مصوبه ای از هیات وزیران در خصوص لغو این محدودیت قانونی دریافت نماییم.
بیست و هفتم آبان ماه تا سوم آذرماه (۱۸ تا ۲۴ نوامبر) هفته جهانی كارآفرینی نامگذاری شده است. براین اساس سازمان ملی كارآفرینی نشست های تخصصی جهت بررسی ابعاد و جنبه های مختلف كارآفرینی و مشكلاتی كه در این عرصه وجود دارد، برگزار می نماید.


1398/08/21
14:11:37
5.0 / 5
2013
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید