وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

۳۷ درصد اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تخصیص یافته است

۳۷ درصد اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تخصیص یافته است به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باآنكه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شد اما با عنایت به محدودیت های بودجه ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا كرده است.


به گزارش خانه ملت، محمد شریعتمداری روز یكشنبه درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان، تصریح كرد: در قانون بودجه سال قبل برای همسان سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شد كه با عنایت به محدودیت های بودجه ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا كرد.
همسان سازی ۱۴ تا ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگان
وی با اشاره به اینكه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برپایه اعتبار مصوب قانونی حدود ۱۴ تا ۱۸ درصد در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان حركت روبه جلو داشت كه این درصد هم بخش كوچكی از مسیر است، اضافه كرد: امیدوارم از محل تامین منابع از سایر حوزه ها بخصوص پیشبینی اعتبارات موردنیاز در بودجه سال ۹۹ همسان سازی حقوق كه یكی از مهمترین نیازهای جامعه بازنشستگان كشور است، تامین گردد.
وزیر كابینه دوازدهم با اشاره به اینكه همسان سازی یكی از مطالبات به حق بازنشستگان است كه باید اجرایی شود، افزود: از آنجایی كه صندوق بازنشستگی كشوری ۱.۵ میلیون بازنشسته و صندوق تامین اجتماعی ۳.۲ میلیون بازنشسته دارد باید تمام تلاش و توان خویش را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بكار بریم.

دغدغه ای برای صندوق های بازنشستگی وجود ندارد
شریعتمداری درباره وضعیت صندوق های بازنشستگی هم یادآورشد: هم اكنون نگرانی برای صندوق های بازنشستگی وجود ندارد، بخشی از آنها مانند سازمان تامین اجتماعی از محل منابع درون سازمانی با پایداری به فعالیت خود ادامه می دهند، البته این سازمان طلب هایی را هم از برخی بدهكاران بزرگ مانند مجموعه شهرداری ها و نظام پیمانكاری كشور دارد.
تخصیص ۸۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان
وی با اشاره به اینكه سایر صندوق ها هم كه با محدودیت منابع روبه رو شده و از پایداری خارج شده اند تحت تكلف دولت قرار گرفتند، خاطرنشان كرد: در قانون بودجه سال قبل، ۸۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان پیشبینی و در اختیار قرار داده شد بنابراین بازنشستگان دغدغه ای برای تامین منابع نداشته باشند.


1398/08/21
22:13:24
5.0 / 5
2259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید