معاون وزیر كار خبر داد:

تسهیلات بدون وثیقه برای كارآفرینان برتر

تسهیلات بدون وثیقه برای كارآفرینان برتر به گزارش كاروخدمت معاون توسعه كارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن تسهیلات ویژه برای كارآفرینان برتر در چارچوب مصوبه هیات دولت اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور بنیاد ملی كارآفرینی در حوزه بلاك چیبه گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، عیسی منصوری در مراسم هفته جهانی كارآفرینی كه امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: خرسندم اتفاقات خوبی كه در دو سال قبل رخ داده و با هماهنگی های بخش های مختلف منجر به نقش آفرینی در حوزه كارآفرینی شده است. در سال های اخیر اتفاقاتی در كشور رخ داد و مهمترین مبحث مواجهه كشور با امر تحریم بود كه بنگاه های اقتصادی میدان بازی برای فعالیت نداشتند اما در همین شرایط به جای بنگاه ها، كارآفرینان شخصا توانستند فعالیت های خوبی داشته باشند ازاین رو رویكرد ما در پشتیبانی از كارآفرینان تغییر نمود و عموما معطوف به شخص كارآفرین شد.
وی اضافه كرد: در همین راستا مصوبه ای در حوزه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو توسط دولت در دستور كار قرار گرفت كه فرایند تصویب خویش را طی می كند. در چارچوب این مصوبه برای كسانی كه در فرایند انتخاب كارآفرین برتر بعنوان برگزیده انتخاب می شوند تسهیلات بانكی و همینطور غیربانكی در نظر گرفته شده است.
منصوری افزود: در چارچوب تصویب نامه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو برای نخستین بار برای كسانی كه بعنوان كارآفرین پیشرو و برتر انتخاب می شوند كارت هایی صادر می شود كه در چارچوب آن كارآفرینان می توانند بدون وثیقه و ضمانت از تسهیلات بانكی بهره مند شوند.
معاون توسعه كارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: پشتیبانی از كارآفرینان صرفا معطوف به تسهیلات بانكی نمی گردد بلكه این افراد می توانند از تسهیلاتی همچون استفاده از خط سبز گمرك و شركت در رویدادهای بین المللی بهره مند شوند؛ همینطور شركت هایی كه از حضور كارآفرینان برتر بهره مند می شوند هم مشمول مزیت هایی همچون حضور در عرصه های بین المللی خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه كارآفرینان پیشرو در سطح ملی ده نفر و در هر استان هم به همین میزان و در چارچوب جشنواره های كارآفرینان برتر ملی انتخاب می شوند، افزود: ازاین رو آنچه كه در چارچوب این مصوبه حائز اهمیت می باشد این است كه فضای كسب و كار به صورت اختصاصی و مدیر شده برای كارآفرینان برتر است و امسال كسانی كه در جشنواره ملی كارآفرینان برتر بعنوان كارآفرین پیشرو معرفی می گردند می توانند از این مزیت ها بهره مند شوند.
منصوری افزود: همینطور در سال های گذشته كارآفرینانی بعنوان كارآفرین برتر در رویدادهای ملی و استانی عرضه شدند می توانند از این مزیت بهره مند شوند. ضمن اینكه برای شناسی كارآفرینان پیشرو یك سامانه اختصاصی راه اندازی شده تا این افراد در یك فرایند فنی و به دور از فرصت طلبی انتخاب شوند.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: علاوه بر این در حوزه شكوفایی عرصه كارآفرینی و در جهت نهادسازی برای این امر مهم اقداماتی صورت گرفته كه به تازگی در همین راستا بنیاد ملی توسعه كارآفرینی «در حوزه تولید محتوای دیجیتال» راه اندازی شده و هفته آینده هم مقرر است بنیاد ملی توسعه كارآفرینی در حوزه «بلاك چین» راه اندازی شود كه در این قالب به جای پشتیبانی از كارآفرینان بعد از اجرای ایده و راه اندازی كسب و كار در زمان عرضه ایده و قبل از راه اندازی كسب و كار از آنها حمایت می شود و زمینه پشتیبانی از كارآفرینان در چارچوب پلت فرم های پیشبینی شده فراهم خواهد شد تا كارآفرین بتواند ایده خویش را به مرحله اجرا برساند.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همینطور با تاكید بر اهمیت كارآفرینی از دوران كودكی اظهار داشت: كارآفرینی از سنین كودكی آغاز می شود كه در این زمینه در جهت فرهنگ سازی مبحث كارآفرینی در گروه سنی كودك هم اقداماتی با مشاركت دستگاه ها صورت گرفته و همین طور در گروه سنی نوجوانی و جوانی مبادرت به راه اندازی باشگاه كارآفرینی نوجوان و جوان شده است كه توسعه این نهادسازی ها ادامه دار خواهد بود.
قواعد و قوانین كارآفرینی باید تغییر كند
منصوری از قوانین فعلی حاكم بر حوزه كارآفرینی در كشور انتقاد نمود و اظهار داشت: آنچه تابحال در پشتیبانی از كارآفرینان امضا شده در چارچوب مصوبات و قواعد فعلی بوده و در همین زمینه یكی از نیازمندی های مهم كشور در حوزه اصلاح و تنقیح قوانین در حوزه كارآفرینی است. متاسفانه از نظر ما هنوز قواعد بازی در حوزه كارآفرینی تغییر نكرده است.
معاون توسعه كارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه به ارتقا شاخص كارآفرینی ایران در منطقه و جهان اشاره نمود و اضافه كرد: جایگاه ایران در حوزه كارآفرینی در منطقه با سه رتبه صعود از ۱۴ به ۱۱ و همینطور با ۱۳ رتبه صعود در رتبه جهانی به ۷۲ ارتقا پیدا كرده است. این سوال مطرح می شود چرا با وجود نقصها فضای كسب و كار كشور رتبه كارآفرینی در ایران بهبود یافته؟ پاسخ به این سؤال، این است كه آنچه تابحال در حوزه كارآفرینی صورت گرفته منوط به اقدامات و سیاست های جاری كشور و در حد قواعد و مقررات بوده است و هیچ اتفاقی ناشی از حمایت قانونی صورت نگرفته است.

1398/08/23
09:54:54
5.0 / 5
1989
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید