نظام اجرایی وارد موج كارآفرینی نشده است

نظام اجرایی وارد موج كارآفرینی نشده است به گزارش كاروخدمت معاون توسعه و كارافرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نظام اجرایی وارد موج كارآفرینی نشده است و در حوزه سیاستگذاری قواعد 5۰ سال پیش اجرا می شود.


«عیسی منصوری» روز سه شنبه در سومین كنفرانس ملی كارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف، گفت: در بحث آموزش كارآفرینی این سوال مطرح است كه وقتی می خواهیم كارآفرینی را آموزش دهیم، چگونه رفتار می كنیم؟ و آنچه در این خصوص اتفاق افتاده متفاوت می باشد.
معاون وزارت كار اضافه كرد: وزارت كار در گام نخست اقدام به ایجاد كانون های كارآفرینی در استان های مختلف كرده است.
وی با اشاره به سبك آموزش كارآفرینی در كشور اظهار داشت: نظام آموزشی كشور به قاعده جدید كارآفرینی توجه نكرده است بلكه آنرا در سیستم خود حل كرده است.
منصوری اظهار داشت: در آموزش كارآفرینی گروه هدف، آموزش گیرنده نیست و تنها دروس به صورت نظریه ارائه می شود. در صورتیكه علاوه بر مباحث نظریه باید فرصتی ایجاد نماییم تا فرد آنچه فراگرفته را به صورت تجربی انجام دهد و در آخر این آموزش و تجربه ای كه كسب كرده را تعمیق دهد.
وی اشاره كرد: قاعده آموزش باید تغییر كند و به سمت خلاقیت و نوآوری حركت نماییم و جریان كارآفرینی در جامعه اتفاق بیافتد.
معاون توسعه كارآفرینی وزارت كار درباره اقدامات وزارتخانه متبوع خود در حوزه كارآفرینی، اظهار داشت: باید فرصت بروز و ظهور به بخش خصوصی بدهیم و این وظیفه دولت می باشد كه زمینه فعالیت استارتاپ ها را فراهم آورد.
وی اظهارداشت: به سبب برخی انتقادها به نظام آموزش و عدم مهارت فارغ التحصیلان، طرح كارورزی را پیشنهاد دادیم تا علاوه بر آموزش تئوری، مهارت و كسب تجربه محیط های كاری را برای افراد فراهم نماییم.
فروش ۱۰ هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان
در ابتدای مراسم معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: كارآفرینی حوزه ای است كه خیلی ها درباره آن صحبت می كنند و ادبیات آن ساده است اما به شدت به محیط عملكردی وابسته است.
«مسعود برومند» اضافه كرد: كارآفرینی به محیط عملكردی وابسته است و تحت تاثیر ارتباطات و فرهنگ مناطق است.
وی اشاره كرد: در بحث كارآفرینی باید اجازه باروری و خلاقیت را به افراد بدهیم و در این صورت است كه مدلهای موفقیت بیرون می آید.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: محیط دانشگاه ها بر كارآفرینی تاثیر دارد و از خاصیت دانشگاه های نوین این است كه به تمام پروسه نوآوری توجه می كند.
وی اضافه كرد: تغییر سازمان اجرایی و فرهنگ سازمانی ساده نیست و هر تغییر نیازمند دوره زمانی ۶ تا هفت ساله است و در این مدت اتفاقات خوبی در كشور رخ داده است.
برومند اظهار داشت: هم اكنون ۵۹ هزار پارك علم و فناوری در كشور فعال است كه ۸۰ درصد آنها كارشناس و بالاتر بوده است.
وی با اشاره به رشد مناسب شركت های دانش بنیان، اظهار داشت: ۱۶۰۰ شركت دانش بنیان در كشور فعال است كه بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش انجام می دهند و این پیشرفت خوبی است البته نیاز به كارهای بیشتر در این عرصه داریم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: مهمترین اقدام این است كه مدلهای جدید دقت كنیم و مقررات و قوانین دست و پاگیر را اصلاح نماییم.
وی افزود: ادبیات اقتصاد دانش بنیان این است كه دولت زیرساخت ها را فراهم آورد و ادامه كار به بخش خصوصی واگذار شود و بر همین مبنا توسعه همگن در كشور ایجاد شود.منبع:

1398/10/04
14:18:07
5.0 / 5
1885
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید