اجرای سامانه جامع روابط كار تا یك ماه آینده در سراسر كشور

اجرای سامانه جامع روابط كار تا یك ماه آینده در سراسر كشور به گزارش كاروخدمت معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سامانه جامع روابط كار الان در ۲۳ استان به راه افتاده است و ظرف یك ماه آینده در سراسر كشور اجرایی می شود.


«حاتم شاكرمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به آخرین وضعیت راه اندازی سامانه جامع روابط كار كه با هدف الكترونیكی ثبت قراردادهای كار و تنظیم روابط كارگر و كارفرما در دستور كار قرار گرفته است، اظهار داشت: با آغاز به كار این سامانه در سراسر كشور، تمامی دادخواست ها در این سامانه ثبت خواهند شد و اجازه ثبت قرارداد سفید امضاء را نخواهد داد.
وی شفافیت را مبحث اصلی راه اندازی سامانه جامع روابط كار بیان كرد و اظهار داشت: جهت استفاده از این سامانه همه كارگران و كارفرمایان كشور باید یكبار به پیشخوان دولت رجوع و احراز هویت شوند و اطلاعات آنها ثبت گردد.
شاكرمی تصریح كرد: برای الكترونیكی كردن خدمات باید بعضی از دستورالعمل ها و آئین نامه اصلاح گردد. با اصلاح این دستورالعمل های ناقص، قراردادهای منعقد شده بین كارگر و كارفرما شفاف می شود.
سامانه جامع روابط كار از مهرماه ۱۳۹۷ با هدف شفافیت بیشتر به صورت آزمایشی فعالیت خویش را در پنج استان آغاز كرد.
همینطور اعلام گردید كه با راه اندازی سامانه جامع روابط كار تمامی خدمات در حوزه روابط كار به صورت الكترونیكی و غیرحضور عرضه می شود و در نتیجه آن عرضه خدمات به این قشر از جامعه تسهیل می شود.
برای ثبت اطلاعات در سامانه جامع روابط كار در مرحله اول باید كارگر و كارفرما، با در دست داشتن كارت ملی و كارت آخر خدمت وظیفه (برای آقایان) به دفاتر پیشخوان رجوع كنند. درگام بعد برای ثبت اطلاعات در این دفاتر باید پنج هزار تومان پرداخت گردد و رمز عبور سامانه از راه پیامك به متقاضی اعلام گردد. سپس كارگران باید خدمات مربوط به روابط كار (از جمله ثبت الكترونیكی دادخواست) را با رفتن به سایت prkar.mcls.gov.ir ثبت كنند.


1398/10/23
21:52:38
5.0 / 5
2295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید