از سوی معاون اول رئیس جمهور؛

آیین نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول یارانه معیشتی ابلاغ گردید

آیین نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول یارانه معیشتی ابلاغ گردید به گزارش كاروخدمت معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك حمایت معیشتی را به منظور تعیین نحوه بازتوزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین بین خانوارهای مشمول ابلاغ نمود.به گزارش كاروخدمت به نقل از «دفتر هیئت دولت»، هیئت وزیران در جلسه ۱۵ دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و در اجرای مصوبه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، آیین نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك حمایت معیشتی را تصویب كرد.
بسته حمایت معیشتی، ۱۰۰ درصد وجوه حاصل از افزایش قیمت بنزین مبحث شورایعالی هماهنگی اقتصادی (سران قوای سه گانه) است كه مطابق با ضوابط این آیین نامه به خانوارهای هدف پرداخت می گردد.
مطابق این آیین نامه، بسته حمایت معیشتی به خانوارهای یك نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه به ترتیب ۴۰ و ۴۸۰ میلیون ریال، دونفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۵۰ و ۶۰۰ میلیون ریال، سه نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۶۰ و ۷۲۰ میلیون ریال، چهارنفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۷۰ و ۸۴۰ میلیون ریال و پنج نفر و بیشتر با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۸۰ و ۹۶۰ میلیون ریال تعلق نمی گیرد.
هم چنین، خانوارهایی كه دارای واحد مسكونی، شغل و خودرو به صورت «همزمان» یا دارای دو واحد ملكی هستند، خانوارهای دارای ملك به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در تهران و كلان شهرها و ۹ میلیارد ریال در سایر شهرستان ها، دارای خودروی سواری به ارزش بیشتر از سه میلیارد ریال یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از چهار میلیارد ریال، خانوارهای دارای بیشتر از سه سفر خارجی غیرزیارتی، كارفرمایان دارای بیشتر از سه بیمه پرداز و گیرندگان تسهیلات بانكی جمعاً به مبلغ بیشتر از سه میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند، مشمول بسته معیشتی نمی شوند.
مبلغ بسته حمایت معیشتی به صورت ماهانه به خانوارهای یك نفره مبلغ ۵۵ هزار تومان، دونفره مبلغ ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان تعلق می گیرد.
نحوه احراز میزان درآمد و تعیین خانوارهای هدف بر مبنای دستورالعملی است كه از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ابلاغ می شود.

1398/10/24
18:59:38
5.0 / 5
2141
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , كارفرما , معیشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید