مدیرعامل بانك توسعه تعاون خبر داد؛

۴۰ هزار فرصت شغلی در روستاها به وجود آمد

۴۰ هزار فرصت شغلی در روستاها به وجود آمد به گزارش كاروخدمت مدیرعامل بانك توسعه تعاون اظهار داشت: با گذشت دو سال از اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری 40 هزار فرصت شغلی به وجود آمده است.


«حجت الله مهدیان» روز یكشنبه در نشست خبری درباره اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: از اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری با عاملیت چهار بانك توسعه تعاون ایران، بانك كشاورزی، پست بانك و صندوق كارآفرینی امید می گذرد.
وی اضافه كرد: حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات در این مناطق از محل صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع بانك ها اختصاص پیدا كرد كه سهم بانك توسعه تعاون ۲ هزار و ۴۷۶ میلیارد تومان بود.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون بیان كرد: تابحال ۸۸ درصد این اعتبار معادل ۲ هزار و ۷۶ میلیارد تومان از این اعتبار پرداخت شده است و ۴۰۰ میلیارد تومان باقی مانده است كه تا اختتام امسال به روستائیان و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت پرداخت می شود.
مهدیان درباره نرخ تسهیلات اشتغال روستایی اظهار داشت: نرخ تسهیلات بسته منطقه جغرافیاییبین چهار، ۶ و ۱۰ درصد است و متوسط تسهیلات اعطایی بانك توسعه تعاون ایران از محل اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری ۶ درصد با دوره بازپرداخت ۹ ساله بوده است.
وی در ادامه درباره افزایش سرمایه بانك توسعه تعاون اظهار داشت: موضوع كمبود سرمایه مهم ترین معضل بانك هاست و هم اكنون سرمایه بانك توسعه تعاون یك هزارمیلیارد تومان است و افزایش سرمایه بانك به میزان ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را در دستور كار قراردادیم.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون افزود: یك هزار میلیارد تومان از محل بودجه ۹۸، یك هزار میلیارد تومان از مرحل بودجه سال ۹۹ و ۶۵۰ میلیارد تومان نیز از محل خط اعتباری بانك مركزی پیش بینی شده است.
به گفته وی نسبت كفایت بانك توسعه تعاون هم اكنون ۱.۵ تا ۲ درصد است و در صورت تحقق افزایش سرمایه، نسبت كفایت سرمایه بانك به هشت درصد می رسد كه این رقم حداقل استاندارد كفایت سرمایه در نظام بانكی است.
مهدیان مجموع دارایی های تامین شده بانك را حدود ۷۸ میلیارد تومان بیان كرد و اظهار داشت كه این رقم بسیار ناچیزی است.
وی اظهارداشت: بیشترین تسهیلات بانك به بخش های صنعت، معدن، كشاورزی و خدمات است و مطابق اساسنامه بانك كه باید ۷۰ درصد تسهیلات در اختیار بخش تعاون باشد بناباین اولویت با بخش تعاون بودو ۷۳ درصد تسهیلات بانك به این بخش اختصاص یافته است.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون اظهار داشت: تا آخر سال مجموع تسهیلات پرداختی بانك توسعه تعاون به ۱۳ هزار میلیارد تومان می رسد و برای سال آینده نیز هدفگذاری ما ۱۷ هزار میلیارد تومان هدفگذاری شده است.منبع:

1398/11/27
22:31:27
5.0 / 5
2470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید