پس از ۱۰ ساعت چانه زنی؛

دومین جلسه تعیین دستمزد كارگران بی نتیجه ماند

دومین جلسه تعیین دستمزد كارگران بی نتیجه ماند به گزارش كاروخدمت دومین جلسه شورای عالی كار با هدف تعیین دستمزد كارگران در سال ۹۹ كه از ساعت 16: 30 روز گذشته (چهارشنبه ) آغاز شد، بعد از ۱۰ ساعت چانه زنی نمایندگان كارگران و كارفرمایان، بی نتیجه ماند و به امروز (پنجشنبه) موكول شد.


جلسه نخست شورای عالی كار روز ۲۶ اسفندماه با ریاست «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، نمایندگان كارگری و كارفرمایی تشكیل شد و به سبب دست نیافتن به جمع بندی مشترك، تعیین دستمزد كارگران به دومین جلسه موكول شد.
دومین جلسه تعیین دستمزد كارگران از ساعت ۱۶: ۳۰ به ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی در محل وزارت كار اجرا شد.
وزیر كار در فاصله تنفس این جلسه اعلام نمود كه بنای ما در شورای عالی كار اجماع است.
در این نشست چانه زنی درباب رقم های پیشنهادی طرفین به نتیجه نرسید و تعیین تكلیف دستمزد كارگران به ۲۹ اسفند، یعنی آخرین روز سال ۹۸ موكول شد.
یكی از نمایندگان كارفرمایان در شورای عالی كار، بامدادان پنجشنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: نمایندگان بر مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به توافق نسبی رسیدند اما همچنان اختلاف نظرهایی درباب مواردی وجود داشت.
وی ادامه داد: نمایندگان دولت در این نشست دیدگاه های خودرا بیان نمودند و خواستار تصمیم منطقی شدند.
این نماینده كارفرمایی پیش بینی نمود كه احیانا دستمزد سال آینده همان عدد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شود.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایرنا، در ۲۸ اسفندماه سال قبل بعد از تشكیل چندین جلسه شورای عالی كار با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی، سرانجام دستمزد سال ۹۸ كارگران برای «حداقلی بگیران» (كارگرانی كه در سال نخست ورود به بازار كار قرار دارند) با افزایش ۳۶.۵ درصدی، یك میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان تعیین شد.
همین طور دستمزد كارگران دارای بیش از یكسال سابقه كار كه تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می شوند، به میزان ۱۳ درصد نسبت به حقوق پایه ۹۷ به اضافه ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان، افزایش یافت.منبع:

1399/01/03
20:09:20
5.0 / 5
2594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید