جهانگیری مصوبه افزایش ضریب حقوق كارمندان را ابلاغ نمود

جهانگیری مصوبه افزایش ضریب حقوق كارمندان را ابلاغ نمود به گزارش كاروخدمت معاون اول رئیس جمهوری، مصوبه افزایش ضریب حقوق كارمندان، اعضای هیئت علمی و قضات در سال ۱۳۹۹ را برای اجرا به سازمان های برنامه و بودجه كشور و اداری و استخدامی كشور ابلاغ نمود.


به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات را ۳۴ هزار و ۷۳۰ ریال تعیین كرد.
ضریب حقوق شاغلین مشمولین قانون مدیریت خدمات كشوری، كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت - مصوب ۱۳۷۰- همچون كارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست های سیاسی وزارت امور خارجه برای سال ۱۳۹۹ به میزان دو هزار و ۴۳۸ ریال تعیین می شود.
افزون براین، ضریب حقوق مقامات و همطرازان مبحث ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات كشوری و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و رؤسای دستگاه های اجرایی مبحث ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری و ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شهرداران مراكز استان ها به میزان دو هزار و ۳۰۰ ریال تعیین می شود.
حق جلسه اعضای شوراهای اسلامی شهر مراكز استان در سال ۱۳۹۹ برپایه ضریب ریالی دو هزار و ۳۰۰ ریال طبق تبصره (۱) ماده (۶) آئین نامه نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شورای اسلامی محاسبه و پرداخت می شود.
بر این اساس افزایش حقوق كاركنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شركت های دولتی دارای مقررات خاص همچون شركت ها و دستگاه هایی كه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر و یا تصریح نام است از قبیل شركت ملی نفت ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان های مبحث ماده (۵) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور و همینطور بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۵ درصد تعیین می شود.
حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین مبحث ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات كشوری برای كارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذكور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال و حداكثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل كاركنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذكور در این بند تعیین می شود.
در اجرای ماده (۱) قانون احكام دایمی برنامه های توسعه كشور – مصوب ۱۳۹۵- اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از شمول حداكثر این بند مستثنی می باشند.
حداقل حقوق كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان نه میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین می شود كه با احتساب فوق العاده های مبحث ماده (۶) قانون مورد اشاره، این میزان نباید كمتر از ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال شود و مابه التفاوت آن تا ۱۷ میلیون و ۹۷۴ و ۵۰۰ ریال به سقف محاسبه شده، اضافه خواهد شد.
بعد از اعمال افزایش های مبحث بندهای فوق الذكر، مبلغ مابه التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حكم كارگزینی (برای كاركنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای كاركنان قرارداد كار معین و كار مشخص و طرحی) به نسبت مدت كاركرد از مبلغ ۲۸ میلیون ریال با عنوان "تفاوت تطبیق مبحث جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) " در احكام درج می شود.
به سازمان برنامه و بودجه كشور اجازه داده می شود تا با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی كشور و متناسب با منابع ردیف (۲۲-۵۵۰۰۰۰)، بعد از اعمال بند (۷) این تصویب نامه و در اجرای جزء (۲-۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور در خصوص افزایش حقوق و مزایای كاركنان (رسمی، پیمانی و قرارداد كار معین و مشخص و طرحی) كه مجموع مبلغ مندرج در آخرین حكم كارگزینی و یا قرارداد ماهانه آنها به نسبت مدت كاركرد در سال ۱۳۹۸ بین ۲۴ میلیون ریال تا ۵۱ میلیون است، به نحوی كه اشخاص با حقوق پایین تر از ضریب افزایشی بالاتری برخوردار باشند، اقدام لازم را بعمل آورد. این مبلغ در"تفاوت تطبیق مبحث جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) " مبحث بند (۷) این تصویب نامه درج می گردد.
مبالغ ناشی از اجرای بندهای (۷) و (۸) تصویب نامه شماره ۸۷۲۴/ت ۵۶۴۸۵ هـ مورخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ و اصلاحات بعدی آن مشمول افزایش این آئین نامه می باشند.
در اجرای این تصویب نامه رعایت احكام بند (ب) ماده (۷۴) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تبصره بند (ی) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) - مصوب ۱۳۹۳- الزامی است.


1399/01/23
13:32:17
5.0 / 5
2142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید