معاون وزیر راه و شهرسازی:

تكمیل پروژه محور پاتاوه – دهدشت 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تكمیل پروژه محور پاتاوه – دهدشت 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد كاروخدمت: معاونت توسعه و ساخت راه های كشور، عزیزفیلی معاون عمرانی استاندار كهگیلویه و بویراحمد، عدل هاشمی نماینده مردم كهگیلویه بزرگ در مجلس و جمعی از مسئولان از محور پاتاوه به دهدشت بازدید نمودند.


خیرالله خادمی، معاون وزیر و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در حاشیه بازدید از محور پاتاوه – دهدشت، اظهار داشت: این محور یكی از محورهای مهمی است كه بعنوان مسیر جدیدی به مبادی جنوب غرب و غرب كشور است و می تواند بنادر جنوبی كشور را به مركز كشور وصل كند.
وی بیان كرد: این محور بخشی از كریدور شمال به جنوب است در قسمت مركزی كشور واقع شده است و از اصفهان به سمت شهرضا، از شهرضا به سه راهی پاتاوه به سمت دهدشت و بهبهان و به بندرامام طراحی شده است. خوشبختانه قسمت اعظم محور به اجرا رفته است و الان زیر ترافیك است ولی اغلب كاركرد این محور هم اكنون به صورت منطقه ای استفاده می گردد.
معاون وزیر و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور تصریح كرد: محدوده كه اكنون بازدید شده به طول 127 كیلومتر است و در حدفاصل سه راهی پاتاوه تا دهدشت قرار دارد كه از این میزان حدود 90 كیلومتر زیر ترافیك رفته و عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده است.
خادمی با اشاره به اینكه امید است مردم این استان از این محور با ایمنی بالا استفاده كنند، خاطرنشان كرد: حدود 40 كیلومتر از این محور باقی است كه باتوجه به كوهستانی بودن منطقه و تعدد تونل و ابنیه آن، اتمام این محدوده نیازمند 150 میلیارد تومان اعتبار دارد.
وی پیشرفت فیزیكی این پروژه را 70 درصد اعلام نمود و ادامه داد: امیدواریم در یك برنامه زمان بندی مناسبی بتوانیم تا آخر سال 97 عملیات اجرایی این 40 كیلومتر را هم به آخر برسانیم.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به اینكه حدود 7 دستگاه تونل در این محدوده وجود دارد، عنوان كرد: طول هر یك از تونل های در دست احداث حدود 5 كیلومتر است و در گذشته 5 دستگاه تونل مورد بهره برداری قرار گرفت. این تونل ها در قطعه 1و 2 این محور هر كدام به طول ۲. ۵ كیلومتر در اردیبهشت ماه 96 به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان كرد: در مجموع این محور ۱۲۷ كیلومتری دارای بیش از ۹ كیلومتر تونل است كه امیدواریم با اتمام این تونل ها و پل های بزرگی كه در این مسیر هستند حداكثر تا سال آینده بهره برداری از این محور را آغاز نماییم.
معاون وزیر در مورد وضعیت آزاد راه استان، اظهار داشت: معاون عمرانی استاندار كهگیلویه و بویراحمد به صورت جد این مورد را پیگیری می كند كه مسیر آزادراه جدید اصفهان – شیراز كه در نزدیكی حوزه استان كهگیلویه و بویراحمد عبور می كند را مورد بررسی قرار دهیم.
خادمی اضافه كرد: فاصله یاسوج تا این آزادراه در نزدیك ترین حالت حدود 40 كیلومتر است كه اگر بتوانیم این را به صورت آزادراه یا بزرگ راه مناسبی در بیاریم اتصال محور آزادراه سراسری به شهر یاسوج برقرار می گردد و مردم یاسوج به راحتی دسترسی بهتری به این مسیر داشته باشند. در تلاش هستیم كه این تردد به صورت آزادراهی باشد و در صورت عدم تحقق تلاش می نماییم به روش های دیگری این تردد را تولید نماییم تا مردم به آزادراه بزرگی كه در دست احداث است به راحتی دسترسی پیدا كنند.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 21 دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده ها این استان نصب شده است.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا منطقه كهگیلویه و بویراحمد علی خوان پایه در همایش روز راهداری اضافه كرد: طی دو سال قبل با وجود محدودیت های مالی بیش از 100كیلومتر روكش آسفالت در جاده های این استان انجام شده است.
وی بیان كرد: تا سال قبل تنها 4 دوربین ثبت تخلف در جاده ها این استان نصب بود كه این تعداد هم اكنون با هدف كاهش تصادفات به 21 دستگاه رسیده است. 50 درصد نیروهای قرارداد عمرانی دستگاه های اجرایی استان كهگیلویه وب ویراحمد در اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مشغول فعالیت بوده كه مجبور هستیم اعتبارات عمرانی این اداره را هزینه پرداخت حقوق و مزایای این افراد نماییم.
حسین كاظمی، مدیركل دفتر فنی استانداری كهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به وضعیت سرعتكاه در بعضی محور های چهارخطه استان اظهار داشت: متاسفانه در بعضی محورهای اصلی چهارخطه استان سرعت كاه بوجود آمده كه اصولی نیست اما باید به آموزش ترافیكی برای رانندگان و مردم توجه بیشتر شود.
عیسی كریمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر كهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: یك از مسئولیت های یان صندوق خدمات رسانی به رانندگان بار و مسافر در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت است. از مجموع 21هزار و 400خانوار تحت پوشش این صندوق در سطح استان 400 خانوار راننده هستند. 70درصد بیمه رانندگان را دولت پرداخت می كند به این صورت كه سالانه 400هزارتومان راننده و 900هزارتومان از جانب دولت پرداخت می گردد.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم از فعالان نمونه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان كهگیلویه و بویراحمد با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.
1396/09/30
14:20:13
5.0 / 5
2217
تگهای خبر: بیمه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید