مهلت ارسال پیامك وام یك میلیونی تمدید گردید

مهلت ارسال پیامك وام یك میلیونی تمدید گردید به گزارش كاروخدمت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود: مهلت ارسال پیامك به سرشماره 6369 برای دریافت تسهیلات یك میلیون تومانی حمایتی كرونا، یك هفته (تا یكشنبه 7 اردیبهشت) تمدید گردید.


همچنین این وزارتخانه اعلام نمود كه آن دسته از سرپرستان خانواری كه تابحال نتوانسته اند سیمكارت تهیه و به شماره ۶۳۶۹ پیامك ارسال كنند، تا یكشنبه هفته آتی (هفتم اردیبهشت ماه) فرصت دارند دراین زمینه اقدام نمایند. درخواست می شود برای تهیه سیمكارت از تجمع غیر ضروری در مراكز مربوطه خودداری شود.
وزارت تعاون اعلام نمود زمان واریز عزیزانی كه در بازه زمانی دوم تا هفتم اردیبهشت پیامك ارسال می كنند، متعاقبا اطلاع داده می شود.
پیش از این اعلام شده بود كه متقاضیان دریافت وام یك میلیونی كه یارانه نقدی دریافت می كنند تا سی و یكم فروردین ماه فرصت دارند كدملی سرپرست خانوار را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.
سخنگوی ستاد تسهیلات كرونایی اعلام نمود: تا كنون ۳۱ میلیون پیامك از طرف مردم برای تقاضای وام یك میلیون تومانی كرونا دریافت كرده ایم و مهلت ارسال پیامك تا هفتم اردیبهشت ماه خواهد بود.
حسین میرزایی اضافه كرد: البته قسمتی از این پیامك ها تكراری می باشد، چون برخی از افرد سرپرست خانوار چندین سیمكارت به نام خود دارند كه گاهی با همه سیمكارت ها پیامك تقاضا ارسال كرده اند و بعضی از افرادی كه شماره ملی خودرا پیامك كرده اند سرپرست خانوار نیستند.
وی اظهارداشت: تا كنون ۸۸ میلیون پیامك از طرف وزارت رفاه برای سرپرستان خانوار یارانه بگیر ایرانی ارسال شده است، برای اینكه بعضی از سرپرستان خانوار چندین سیمكارت به نامشان ثبت شده و برای همه این سیمكارت ها پیامك وام یك میلیونی ارسال شده است.
میرزایی اظهار داشت: حتی بعضی از افراد كه اصلاً در فهرست یارانه بگیران قرار ندارند، باز هم كدملی خودرا برای دریافت وام یك میلیونی ارسال كردند، در صورتیكه شرط دولت برای پرداخت این تسهیلات این است كه سرپرست خانوار یارانه بگیر باشد.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا از وزارت كار با افراد تماس گرفته می شود، اظهار داشت: با هیچ كس تماس گرفته نمی گردد، هیچ سامانه ای طراحی نشده و هر كس بعنوان تلفن یا سامانه می خواهد با مردم تماس بگیرد اساسا یك نوع كلاهبرداری است همین طور ثبت نام حضوری در كل كشور هم وجود ندارد، فقط بوسیله سیم كارتی كه به نام سرپرست خانوار باشد و با ارسال كدملی به سرشماره ۶۳۶۹ تقاضای فرد برای دریافت این تسهیلات ثبت می شود و لازم نیست با سیمكارت دوست و یا آشنا پیامك داده شود، باید حتما سیمكارت به نام سرپرست خانوار باشد.
سخنگوی ستاد تسهیلات كرونایی اشاره كرد: هر سایت یا لینكی كه ادعا كند از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه است و یا به صورت تلفنی با خانوارها بخواهد تماس بگیرد، اساسا كلاهبرداری است و وزارت رفاه جز بوسیله ارسال یك پیامك به سرپرست خانوارهای یارانه بگیر و نیز جز با دریافت شماره ملی سرپرست خانوار با سیمكارت به نام وی، هیچ مسیر دیگری برای ثبت تقاضا در نظر نگرفته است.
وی ادامه داد: برای ارسال پیامك حتی هزینه ای از سرپرست خانوار گرفته نمی گردد و ارسال پیامك هم رایگان است و اگر كسانی به انحاء مختلف بخواهند با خانوارهای یارانه بگیر تماس بگیرند، اساسا قصد كلاهبرداری دارند.منبع:

1399/02/01
13:49:55
5.0 / 5
2166
تگهای خبر: متقاضیان , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید