همتی اعلام كرد:

پرداخت ۱۹ و سه دهم هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به خانوارهای یارانه بگیر

پرداخت ۱۹ و سه دهم هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به خانوارهای یارانه بگیر به گزارش كاروخدمت رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: تابحال بیش از 19.3 هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به خانوارهای یارانه بگیر پرداخت شده است.


عبدالناصر همتی روز جمعه با انتشار یاداشتی در اینستاگرام نوشت: درحال تدارک منابع لازم جهت اجرای مرحله دوم طرح و پرداخت تسهیلات ۱۲درصدی به بنگاه ها و واحدهای لطمه دیده از کرونا هستیم.
رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: باتوجه به اقبال مردم به حضور در بازار سرمایه، عرضه سهام شرکت های دولتی و بانک ها و تکمیل سهام شناور شرکت های بورسی از لزوم های ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و عمق بخشیدن به بازار سرمایه است.
همتی افزود: در امتداد اجرای چارچوب قانونی کاهش بنگاهداری بانک ها، بخشنامه ای را درباب لزوم واگذاری سهام شرکت های وابسته به بانک ها در بورس صادر کردم. نحوه اقدام و عملکرد بانک ها، شاخص مهم ارزیابی عملکرد مدیران بانک ها در همراهی با سیاست های اقتصادی دولت می باشد.
وی افزود: درباب کسری بودجه دولت، ناشی از سقوط شدید قیمت نفت و فرآورده های نفتی، برای چندمین بار تاکید می کنم؛ در شرایط حاضر اقتصادی، انتشار اوراق بدهی روش مناسب تری برای تامین کسری و نیز جلوگیری از پولی کردن کسری بودجه و تورم است.
رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز، برای کمک به دولت و رشد اقتصاد کشور است.
همتی اضافه کرد: دولت با انتشار اوراق بدهی، نه فقط می تواند نیازهای خودرا پوشش دهد، بلکه به تعمیق بازار بدهی و اصلاح ترازنامه بانک ها نیز کمک کرده و ابزار کنترل بهتر تورم را در اختیار بانک مرکزی قرار می دهد.
وی افزود: سطح پایین بدهی های دولت نسبت به استاندارهای دنیا، و روند آتی نرخ سود حقیقی و رشداقتصادی، افق مناسبی در پیش روی دولت جهت استفاده از این ابزار قرار داده است.منبع:

1399/02/12
20:17:36
5.0 / 5
1983
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید