شریعتمداری:

پیشنهاد افزایش حق مسكن كارگران به دولت ارائه می شود

پیشنهاد افزایش حق مسكن كارگران به دولت ارائه می شود به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه حق مسكن یكی از مولفه های تقویت دریافتی كارگران است، اظهار داشت: پیشنهاد افزایش حق مسكن دستمزد كارگران بعد از تصویب در شورایعالی كار جهت بررسی و تائید نهایی به هیات وزیران تقدیم می شود.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در حاشیه سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه تصریح کرد: حق مسکن یکی از مولفه های مزدی است که با همکاری کارفرمایان در جلسه شورایعالی کار بررسی و قرار شد پیشنهاد اولیه را به هیئت وزیران تقدیم نماییم. امیدواریم این مسئله بتواند تصمیمات فعلی را به تصمیمات جامعه کارگری کشور نزدیک کند.
وی اظهارداشت: شورایعالی کار مرجع تصمیم گیری درباره تعیین دستمزد به حساب می آید که متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت می باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مبحث تعیین دستمزد همچنان در شورایعالی کار امکان بحث و بررسی را دارد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر نگاه عادلانه به تأمین نیازهای کارگران، اظهار نمود: سفارش های رهبر معظم انقلاب در این مراسم سرلوحه اقدامات دولت قرار خواهد گرفت.
شریعتمداری اضافه کرد: بسیار خشنود هستیم که بتوانیم ۵۰ درصد از طرح ملی مسکن را امسال با همت وزارت راه و شهرسازی و با کمک نظام بانکی به جامعه کارگری کشور اختصاص دهیم.
وزیر کار با اشاره به جلسه مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معاون اول رئیس جمهوری افزود: روز گذشته برنامه های «جهش تولید» با عنایت به سفارش های رهبر معظم انقلاب در شروع سال نو عرضه شد و از مجموع طرح های موجود، ۱۰۰ طرح نیمه تمام موجود که بالاتر از ۴۰میلیارد تومان سرمایه گذاری به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان برای تحقق "جهش تولید" نیاز داشت، را به اتمام برسانیم.
تلاش برای کاهش ۲هزار بخشنامه سازمان تأمین اجتماعی به ۶۰ عدد
شریعتمداری همینطور به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره تسهیل فضای کسب و کار هم اشاره نمود و اظهار داشت: با کمک حقوقدانان و هدایت رئیس سازمان تأمین اجتماعی سعی کردیم حدود ۲ هزار بخشنامه ای که بر اساس قوانین و مقررات مختلف در سازمان تأمین اجتماعی کشور صادر شده بود را منقح و به ۶۰ بخشنامه کاهش دهیم، تا بدین سان شرایط مطلوب تری را برای حل مشکلات مردم در حوزه تأمین اجتماعی فراهم نماییم.
ورود سازمان فنی و حرفه ای به آموزش در صنایع دریایی
وزیر کار بیان نمود: سازمان فنی و حرفه ای برای تدوین استانداردهای آموزشی برای مشاغل نوبنیاد همچون حضور فناورانه در فعالیتهای بخش کشاورزی، شیوه های جدید آبیاری یا پرورش ماهی در قفس، همکاری هایی را با وزارت جهاد کشاورزی شروع کرده است.
وی اضافه کرد: همینطور در حوزه صنایع دریایی و مهارت های استفاده از دریا استانداردهای آموزشی توسط سازمان فنی و حرفه ای تدوین شده تا در آینده بتوانیم گام های جدیدی را در این عرصه برداریم.
«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان "سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه" از ۱۵ گروه و ۹ کارگر نمونه ملی قدردانی نمود.


1399/02/21
23:09:19
5.0 / 5
1982
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید