آگهی وزیر خرانه داری درباره وخامت بیشتر شاخص بیكاری در آمریكا

آگهی وزیر خرانه داری درباره وخامت بیشتر شاخص بیكاری در آمریكا به گزارش كاروخدمت استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریكا اظهار داشت: وضعیت نرخ بیكاری كه دولت در روز جمعه همزمان با قرنطینه كرونایی اعلام نمود حتی ممكنست بدتر شود.


براساس گزارش اداره آمار آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور در ماه فوریه (بهمن و اسفند) ۳.۵ درصد و در مارس (اسفند و فروردین) ۴.۴ درصده بوده و این رقم در آوریل (فرودین و اردیبهشت) به ۱۴.۷ درصد رسیده است.
به گزارش رویترز، منوچین دیروز(یکشنبه) در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز اظهار داشت: آمار علام شده احیانا پیش از این که بهتر شوند، بدتر خواهد شد.
وزارت کار آمریکا نیز تایید کرده که نرخ بیکاری در این کشور در آوریل (فروردین و اردیبهشت) ۱۴.۷ درصد بود.
این رقم بالاتر از رکورد ۱۰.۸ درصد نرخ بیکاری در آمریکا در سال ۱۹۸۲ است که بعد از جنگ جهانی دوم به ثبت رسید.
منوچین خاطرنشان کرد، کاخ سفید در حال بررسی اقدامات مالی بیشتری برای کاهش فشار اقتصادی ناشی از این همه گیری است اما دولت فدرال کمکی به ایالت هایی که عملکرد «ضعیفی» داشتند، نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: کاخ سفید برای کاهش مالیات دستمزدها تلاش می کند.
گزارش آمار اشتغال در آمریکا در ماه آوریل نشان میدهد که به دنبال شیوع ویروس کرونا و تاثیر دوران قرنطینه بر اقتصاد آمریکا، حدود ۲۰.۵ میلیون شغل در این کشور از بین رفت.
صنعت گردشگری و مسافرتی آمریکا شاهد بیشترین آمار از دست دادن شغل با میانگین ۷.۷ میلیون به دنبال بیماری کووید-۱۹ بوده است.
کرونا بیشترین لطمه را بر آمریکا وارد کرده است. طبق تازه ترین آمار در این کشور بیش از یک میلیون و ۳۶۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۸۱ هزار نفر جان باخته اند.منبع:

1399/02/25
14:33:01
5.0 / 5
1887
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید