زمان تشكیل جلسه شورای عالی كار معین نمی باشد

زمان تشكیل جلسه شورای عالی كار معین نمی باشد كاروخدمت: با لغو جلسه شورای عالی كار در 24 اردیبهشت ماه، نمایندگان كارگری و كارفرمایی همچنان در انتظار اعلام زمان برگزاری جلسه بعدی این شورا هستند و تا لحظه مخابره این خبر هنوز تاریخی برای این جلسه به ذینفعان این مساله اعلام نشده است.


«ناصر چمنی» نماینده کارگران در شورای عالی کار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره زمان تشکیل جلسه شورای عالی کار، اظهار داشت: هیچ اطلاعی درباره این مساله ندارم و در مقابل پیگیری های همکاران در ارتباط با تعیین جلسه، پاسخی دریافت نکرده ایم.
وی درباره مسوول برگزاری جلسات شورای عالی کار اظهار داشت: بر طبق قانون باید هر ماه یک دفعه جلسه شورای عالی کار اجرا شود که متاسفانه رعایت نمی گردد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار اضافه کرد: دبیر شورای عالی کار، معاونت روابط کار وزارت کار است و در واقع، مسوول دعوت به جلسه است اما متاسفانه تابحال اقدامی انجام نشده است.
وی بیان کرد: امسال نحوه تعیین دستمزد، جامعه کارگری را ناراحت کرد و حتی با ورود رهبر معظم انقلاب به مسائل کارگری انتظار داشتیم زودتر این اقدام صورت گیرد اما اقدامی انجام نشد و سبب ناراحتی جامعه کارگری شد.
چمنی اظهار داشت: دست اندرکاران جلسه شورای عالی کار در این مدت همیشه اعلام نمودند که جلسه شورای عالی کار برگزار می شود، اما در عمل نتیجه ای حاصل نشده است.
وی اشاره کرد: برگزاری جلسه شورای عالی با موضوع تعیین حق مسکن، دردی از جامعه کارگری را برطرف نمی کند، بلکه باید روح قانون کار اجرا شود.
نماینده کارفرمایان: «ما جرات یکسری تصمیم گیری ها را نداریم»
«اصغر آهنی ها» نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار نیز در گفت و گو با ایرنا درباره تشکیل جلسه شورای عالی کار ضمن اظهار بی اطلاعی از زمان تشکیل این جلسه، اظهار داشت: «اطلاعی از زمان جلسه نداریم».
وی اضافه کرد: «هر کس هر تصمیمی می خواهد بگیرد، ما جرات یکسری تصمیم گیری ها را نداریم»
این نماینده کارفرمایان درباره تعیین حق مسکن ۵۰۰ هزار تومان کارگران اظهار داشت: بهتر است پیش از اتخاذ هر تصمیمی، ابتدا وضعیت اشتغال در کشور بررسی شود که آیا وقوع این اتفاق، مثبت یا منفی است.
وی اشاره کرد: وضعیت فعلی کشور مناسب نمی باشد و باید با تدبیری خاص اقدامات لازم را انجام دهیم تا فعالیت ها متوقف نشود.
آهنی ها اظهارداشت: بنده خود نیز در این مساله سردرگم هستم و به جمع بندی نرسیده ام.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که برخی کارگاه های تولیدی آغاز به کار کردند اما رکود بر بازار حاکم است و مصرف کنندگان حاضر نیستند بعضی از هزینه ها را انجام دهند.
پرونده تعیین دستمزد کارگران معمولا اواخر اسفند هر سال گشوده و تا اختتام همان سال مختومه می شود. اسفند سال قبل نیز کش و قوس ها برای تعیین مزد ۹۹ آغاز شد و سرانجام ۲۱ فروردین ماه با افزایش ۲۱ درصدی با وجود عدم امضای صورتجلسه از طرف نمایندگان کارگری، مزد امسال تعیین شد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۴ اردیبهشت ماه اعلام نمود که جلسه شورای عالی کار با محوریت بررسی مولفه های مزدی مسکن برگزار شود، اما این جلسه کنسل شد و دیگر تاریخ بعدی جلسه اعلام نشد.منبع:

1399/03/10
22:23:16
5.0 / 5
1638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید