دلیل عدم واریز بیمه بیكاری افراد چیست؟

دلیل عدم واریز بیمه بیكاری افراد چیست؟ كاروخدمت: مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی عدم واریز بیمه بیكاری اسفندماه مشمولان بیمه بیكاری كرونا را ثبت شماره حساب نادرست برخی افراد دانست.


«مسعود بابایی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره عدم واریز بیمه بیکاری، بیکاران کرونا، اظهار داشت: از میان مشمولان بیکاری اسفندماه ماه امسال که مقرر شد شماره حساب خودرا ارسال کنند، شماره حساب ۹۱ هزار و ۶۵۶ نفر مشکل داشت.
وی اضافه کرد: شماره حساب برخی افراد مشکل داشته و با کدملی آنها همخوانی نداشت یا اینکه خارج از ۶ بانک عاملی که اعلام گردید شماره شبا ارسال کردند.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل وزارت کار اظهار داشت: برای این افراد پیامک فرستادیم که شماره حساب خودرا اصلاح کنند که ۷۲ هزار و ۳۱۷ نفر تا روز گذشته این کار را انجام دادند که فهرست این افراد برای تامین اجتماعی ارسال کردیم تا برای واریز مقرری به سازمان برنامه و بودجه فرستاده شود اما ۱۹ هزار و ۳۳۹ نفر هنوز اقدامی دراین زمینه انجام ندادند.
وی اظهارداشت: ۲۰۰ هزار و ۵۳۲ نفر از بیکاران کرونا در فروردین ماه نیز شماره شبای خودرا فرستادند اما همچون اسفندماه ۷۰ هزار و ۶۸۳ نفر شماره شبای نادرست اعلام نموده بودند که با دریافت پیامک اصلاح شماره حساب ۵۹ هزار و ۵۰۲ نفر اصلاح لازم را انجام دادند و مابقی نیز هنوز شماره حساب صحیح را ارسال نکردند.
بابایی اظهار داشت: البته فایل اطلاعاتی اصلاح شده متقاضیان بیمه بیکاری فروردین ماه را به سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور ارسال کردیم تا در زمان تعیین شده واریز مقرری آنها صورت گیرد.
وی درباره پرداخت بیمه بیکاری، بیکاران کرونا در اسفندماه اظهار داشت: آمار پرداخت بیمه بیکاری کرونا در اختیار سازمان برنامه و بودجه است، اما بر طبق اعلام این سازمان ۱۰۳ هزار نفر مقرری بیکاری کرونا در اسفند را دریافت نمودند و فهرست تکمیلی ۴۶ هزار نفر دیگر نیز برای این سازمان ارسال شده است.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل وزارت کار اظهار داشت: مشمولان بیمه بیکاری در اسفندماه ۳۷۱ هزار و ۳۴۰ نفر بود که قسمتی از کارفرماها فهرست بیمه ارسال کرده بودند و براین اساس ۲۴۱ هزار نفر مشمول نهایی بیمه بیکاری کرونا بود و هم اکنون فهرست ۱۵۰ هزار مشمول بیمه بیکاری کرونا در اسفند ماه در اختیار سازمان برنامه و بودجه است.
وی اظهار داشت: بر طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیمه بیکاری مشمولان ناشی از شیوع ویروس کرونا از اسفند ۹۸ تا اختتام اردیبهشت ۹۹ را تحت پوشش قرار داده است و هنوز مصوبه دیگری دراین زمینه وجود ندارد.
بابایی درباب مبلغ واریزی بیمه بیکاری کرونا اظهار داشت: تاکید ما بر پرداخت مطابق با قانون (بند ب ماده هفت قانون کار) بوده است اما مبلغ واریزی بنابر صلاحدید سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور بوده است که بر طبق اعلام مشمولان منطبق با قانون نبوده است.
وی اضافه کرد: مقرر شده بود پرداخت بیمه بیکاری اسفندماه در دو مرحله صورت گیرد که یک مرحله آن صورت گرفته است.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل وزارت کار درباره پرداخت بیمه بیکاری مشمولان در فروردین و اردیبهشت ماه اظهار داشت: فهرست کامل مشمولان در اختیار تامین اجتماعی قرار گرفته است و مقرر است این سازمان پالایش تعداد عائله را انجام می دهد و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار می دهد اما زمان واریز آن معین نیست.
وی همین طور درباره بیمه بیکاری در ماه های آینده نیز اظهار داشت: در خردادماه پرداخت بیمه بیکاری روند قانونی می شود و افراد باید حتما سابقه پرداخت بیمه منطبق با قانون باشد و مبلغ پرداختی نیز برعهده سازمان تامین اجتماعی است که مطابق قانون پرداخت می شود.منبع:

1399/03/27
14:08:25
5.0 / 5
1691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید