معاون وزیر تعاون در امور توسعه كارآفرینی:

تامین نیروی متخصص انقلاب صنعتی چهارم به آموزش عملی نیاز دارد

تامین نیروی متخصص انقلاب صنعتی چهارم به آموزش عملی نیاز دارد به گزارش كاروخدمت معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در امور توسعه كارآفرینی و اشتغال با اشاره به اینكه برای تامین نیروی متخصص مورد نیاز در انقلاب صنعتی چهارم، صرف آموزش كافی نیست، اظهار داشت: برای تامین این نیاز كشور علاوه بر آموزش نظریه به آموزش عملی و عمق بخشی به فعالیت ها نیاز است.


عیسی منصوری روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه تهران، وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری در زمینه توسعه کسب و کارهای فناور با اشاره به پیاده سازی دولت الکترونیک برای پشتیبانی از کسب و کارها و اشتغال در دوران کرونا اضافه کرد: در برهه جدیدی که با عنوان انقلاب صنعتی چهارم در دنیا شروع شده، نوع مواجهه مردم با مسئله و نوع نگاه دولت ها به مسائل باید متفاوت باشد.
وی بیان کرد: ایران نیز مانند دیگر کشورها در امر صنعت درباب تامین نیروی متخصص در انقلاب صنعتی چهارم با مشکل مواجه می باشد و برای تامین این نیاز صرف آموزش نظریه کافی نیست.
معاون وزیر تعاون گفت: برای حضور در هوش مصنوعی و بلاک چین که از اجزای انقلاب صنعتی چهارم است، آمادگی کافی نداریم. در انقلاب صنعتی چهارم بازیگران اصلی پلتفرم ها هستنند.
منصوری اضافه کرد: کشورهای آلمان و اتریش پلتفرم ملی نه به شکل خصوصی در زمینه فناوری اطلاعات ارائه کرده اند. ما در این بخش هنوز ورود نکرده ایم. چون اساس این مفاهیم در دستگاه های ما تعریف نشده است. انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر آموزش نیروی انسانی، بیشتر از جنبه نوع همکاری برای شکل گیری پلتفرم ملی مهم می باشد. امید است این همکاری بر پرورش نیروی انسانی، به توسعه کسب و کار و تولید دانش در این عرصه منجر شود.
وی اشاره کرد: در این تفاهم نامه بیش از دستاوردهای کوتاه مدت، دستاوردهای طولانی مدت آن برای ما مهم است؛ چونکه در غیر این صورت کاریابی برای نیروی کار و تامین نیرو برای شرکت ها خواهد بود.
این تفاهم نامه در امتداد کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور بوسیله ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی تهیه شده است که به امضای سهیل وطن دوست مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری، عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری و منصوری معاون وزیر تعاون در امور توسعه، کارآفرینی و اشتغال دانشگاه تهران در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران رسید.منبع:

1399/04/04
11:23:18
5.0 / 5
1568
تگهای خبر: اشتغال , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید