عضو شورای عالی كار

احتمال تصویب حق مسكن طی این هفته

احتمال تصویب حق مسكن طی این هفته به گزارش كاروخدمت عضو شورایعالی كار از احتمال تصویب حق مسكن كارگران طی این هفته اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به این كه در شرف پرداخت دستمزد تیر قرار داریم، معوقه حق مسكن باید با حقوق مرداد واریز شود.محمدرضا تاجیک در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تصویب حق مسکن کارگران در دولت، تصریح کرد: نمایندگان کارگری در مورد حق مسکن کارگران، صحبت های زیادی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتند و آقای شریعتمداری قول پیگیری دادند. البته با عنایت به این که در جلسه شورایعالی کار، نمایندگان وزرای صنعت و اقتصاد و خود وزیر کار حضور داشتند و مصوبه را امضا کردند، بعید می دانم که مشکلی در تصویب نهایی پیش بیاید.
عضو کارگری شورایعالی کار اضافه کرد: با عنایت به این که نظر سه وزارت خانه صمت، اقتصاد و کار تأمین شده است، ازاین رو دولت هم صد در صد حق مسکن را تأیید خواهد نمود.
وی خاطرنشان کرد: دو هفته است به صورت جدی از وزارت کار پیگیر مبحث حق مسکن هستیم و وزیر کار تاکید کرده اند که حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی باید از تیر ماه اعمال شود.
رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان تهران تصریح کرد: با عنایت به اینکه، حق مسکن فرآیند کارشناسی خویش را طی کرده، به احتمال زیاد این هفته تصویب می شود.
تاجیک اظهار داشت: با عنایت به این که خیلی از بنگاه ها فهرست حقوق تیر ماه را رد کرده اند، باید معوقه حق مسکن را همراه با حقوق مرداد ماه واریز نمایند.
گفتنی است؛ شورایعالی کار مدتی قبل تصویب کرد که حق مسکن کارگران در سال ۹۹ با ۲۰۰ هزار تومان افزایش، به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد که برای اجرایی شدن، احتیاج به مصوبه هیأت وزیران دارد.


منبع:

1399/04/29
16:46:43
5.0 / 5
1614
تگهای خبر: اقتصاد , صنعت , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید