رییس دانشگاه فنی و حرفه ای:

مهارت آموزی اقتصادی ترین نوع آموزش ها است

مهارت آموزی اقتصادی ترین نوع آموزش ها است به گزارش كاروخدمت رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: مهارت آموزی، اقتصادی ترین نوع آموزش ها است و باید بعنوان یكی از فاكتورهای مهم در كشور مورد توجه قرار گیرد.


ابراهیم صالحی عمران روز یکشنبه در دومین نشست شورای مهارت در سالج اری و آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری با استانداری البرز با تبریک هفته ملی مهارت گفت: یکی از اساسی ترین چالش ها در سیستم های آموزشی عرضه محور بودن است که باید تلاش شود به سمت تقاضا محور بودن حرکت نماییم.
وی اشاره کرد: باید آموزش هایی را ارائه دهیم که رشد اقتصادی و توسعه کشور را به درستی به پیش برد.
وی افزود: دانشگاه فنی وحرفه ای دانشگاهی ماموریت گرا و هدف اصلی آن تربیت تکنسین (کاردان) است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: باید تلاش شود تا از تجربه کشورهای پیشرو در آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای به بهترین نحو استفاده نمائیم.
صالحی عمران اشاره کرد: مبنای اصلی تفاهم نامه با استانداری البرز این است که هم زمینه رشد کمی دانشکده ها و رشته های گوناگون و جمعیت دانشجویی را فراهم نماییم و هم از لحاظ کیفی بتوانیم زمینه های خوبی را برای فعالیت بیشتر دانشکده ها در استان فراهم نماییم.
وی افزود: استان البرز باتوجه به توانمندی زیاد صنعتی می تواند الگوی بسیار خوبی برای ارتباط مستقیم بین صنعت و دانشگاه باشد.
همین طور استاندار البرز با تبیین ظرفیت های صنعتی موجود در این استان اظهار داشت که از رشته های مهارتی که موجب رشد و توسعه صنایع استان شوند مورد حمایت کامل قرار می گیرند.
عزیزاله شهبازی با یادآوری رشد شرکت های دانش پ بنیان و تاثیر این مراکز در رشد صنعت ابراز امیدواری کرد تا جامعه بجای مدرک گرایی به سمت مهارت آموزی و تخصص حرکت نماید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نیز بزرگترین چالش امروز کشور در حوزه بازار کار را نداشتن مهارت شغلی عنوان نمود.
جهانگیر شاهمرادی گفت: باتوجه به تغییر کارکرد و نگرش های امروز به حوزه کسب و کار که شاید بتوان عمده علت آنرا متاثر شدن دنیا از ویروس کووید ۱۹ عنوان کرد؛ باید نگاهمان را نسبت به بازار کار و شرایط حاکم بر آن تغییر دهیم.
وی ادامه داد: در این راستا ابتدا باید نگاه آموزش محور داشته باشیم تا بتوانیم خودرا برای تحولات جدید در این عرصه آماده نماییم.
وی از راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای پشتیبانی از کسب و کار نوپا، ریسک پذیر و شرکتهای دانش بنیانی که ایده های تجاری سازی دارند؛ آگاهی داد و اظهار داشت: با نگاه ویژه استاندار محترم البرز بعنوان شخصیتی علمی و دانشگاهی فرصت مغتنمی برای دانشگاهها فراهم گشته است تا آموزش های خودرا به سمت آموزش های نتیجه گرا سوق دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های استان البرز با وجود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی معتبر که بیش از ۱۵۰ واحد آن دارای برند ملی و فراملی هستند، اظهار داشت: خوشبختانه توانسته ایم در سال قبل ۵۵۰ میلیون دلار صادرات داشته و امسال نیز رشد ۲۶ درصدی را تجربه نماییم که نویدبخش آینده روشنی در حوزه اقتصادی استان است.
همین طور اصغر ترکیان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان البرز نیز به معرفی سیاست های این دانشگاه درباره کارآفرینی و مهارت آموزی جوانان پرداخت و گزارشی از عملکرد دانشگاه استان در زمینه اشتغال و کارآرفرینی جوانان و ارتباط صنعت با دانشگاه پرداخت.
در این جلسه تفاهم نامه همکاری اشتغال مهادت محور بین دانشگاه فنی و حرفه ای و استانداری استان البرز منعقد شد.منبع:

1399/05/08
14:31:49
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید