2 میلیارد كارگر غیر رسمی، قربانی مشكلات مالی كرونا در جهان

2 میلیارد كارگر غیر رسمی، قربانی مشكلات مالی كرونا در جهان جدید ترین گزارش بانك جهانی نشان داده است كارگران غیررسمی كه تعداد آنها 2 میلیارد نفر برآورد می شود، متحمل بیشترین خسارت مالی به جهت انتشار كرونا در جهان شده اند.


بنابراعلام سازمان جهانی کار، حدود ۲ میلیارد کارگر غیررسمی در جهان وجود دارد که این رقم حدود ۶۲ درصد از نیروی کار را در جهان به خود اختصاص می دهد. افرادی که به جهت شیوع بیماری کرونا و رکود بازار کاردر جهان، با بیشترین بحران روبرو شده اند.
بانک جهانی می گوید میزان درآمد کارگران غیررسمی در مقایسه با کارگران رسمی حدود ۱۹ درصد کمتر است. همینطور دولت ها چنان که باید از این کارگران در دوران کرونا حمایت نکرده اند.
پیشتر بانک جهانی اعلام نموده بود در سناریوی خوش بینانه، سال جاری تعداد مردم در فقر شدید به ۶۷۹ میلیون نفر و در سناریوی بدبینانه به ۷۱۹ میلیون نفر خواهد رسید، در حالیکه قبل از بحران کووید-۱۹ پیشبینی می شد که در سال ۲۰۲۰، تعداد فقیران جهان به ۵۹۵ میلیون نفر کاهش پیدا کند.
در ماه آوریل، بانک جهانی برآورد کرده بود که به دلیل بیماری کووید-۱۹، ۴۰ تا ۶۰ میلیون نفر به فقر شدید کشیده شده اند. از آن زمان تا کنون، کانون انتشار کرونا از شمال آمریکا و اروپا به جنوب کره زمین کشیده شده است. این مساله، سبب افزایش تلفات در کشورهایی با درآمد پایین و متوسط شده و هم زمان، هزینه های اقتصادی آنها را هم افزایش داده است. در نتیجه، برآورد بانک جهانی هم تغییر کرده است.
بانک جهانی با عنایت به گزارش چشم انداز اقتصادی جهان، دو سناریو برای تأثیر کووید-۱۹ روی فقر طراحی نموده است. در سناریوی اول، میزان شیوع بیماری در سطح کنونی باقی می ماند و فعالیتهای اقتصادی از سر گرفته می شوند.
اما در سناریوی دوم، میزان شیوع بیشتر و طولانی تر می شود و محدودیت های فعالیتهای اقتصای هم باقی مانده و یا حتی بیشتر می شود. در سناریوی دوم، شرکت های صدمه پذیر به کل از بازار کنار گذاشته می شوند. میزان مصرف خانوارها به شدت کاسته می شود و برخی از کشورهای با درآمد پایین، با خطرات مالی گسترده ای روبرو خواهند شد. در سناریوی اول، رشد اقتصادی جهان منفی ۵ درصد و در سناریوی دوم، منفی ۸ درصد است.منبع:

1399/05/10
13:42:27
5.0 / 5
1663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید