سامانه بیمه بیكاری بار دیگر باز شد

سامانه بیمه بیكاری بار دیگر باز شد به گزارش كاروخدمت مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: سامانه جدید بیمه بیكاری كه از ششم مردادماه سالجاری متوقف شده بود بار دیگر برای ثبت نام متقاضیان باز شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری اضافه کرد: متقاضیان برای ثبت نام جدید و یا ادامه مقرر بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا می توانند با رفتن به سامانه جدید درخواست خویش را به ثبت برسانند.
به قول وی ثبت نام بیمه بیکاری صرفا از راه سامانه "جامع روابط کار" که از سال قبل فعالیت خویش را در سرتاسر کشور شروع کرده است امکان پذیر است که اغلب خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری هم در این سامانه انجام می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برخورداری از خدمات این سامانه را منوط به دریافت نام کاربری و رمز عبور از دفاتر پیشخوان دانست.
اصغری آدرس سامانه را http: //prkar.mcls.gov.ir/Login اعلام نمود.
وی اظهارداشت: پس از آخر مراحل ثبت نام فرایند رسیدگی وبرقراری بیمه بیکاری متقاضیان از راه پیامک به آنان اطلاع رسانی می شود.
به قول این مسئول، متقاضیانی که پیش از این ثبت نامشان را در سامانه قبلی بارگذاری کردند، نیازی به ثبت نام جدید ندارند، ولی متقاضیان تداوم مقرری بیمه بیکاری باید تغییرات احتمالی خویش را در این سامانه به ثبت برسانند.
در مرحله اول شیوع کرونا پارسال بیشتر از ۳۰ هزار کارگر مازنی در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان مازندران ثبت نام کردند که کمتر از ۵ هزار نفر از این کارگران که سابقه پرداخت حق سهم بیمه بیکاری داشتند، از مقرری حداقلی برخوردار شدند.
در مجموع شیوع کرونا در مازندران از سی ام بهمن ماه سال قبل تابحال بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد ریال به حوزه اقتصادی استان خسارت وارد کرد که بیشترین خسارت ها مربوط به بخش گردشگری و خدماتی بود که ۵۱ درصد از اشتغال استان هم در این عرصه قرار دارد.
برپایه آخرین آمار با گذشت حدود هفت ماه از شیوع کرونا همچنان حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر از شهروندان مازنی مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل تحت درمان قرار دارند.منبع:

1399/05/17
21:10:47
5.0 / 5
1868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید