مهلت ثبت نام وام كرونا تا شهریورماه تمدید گردید

مهلت ثبت نام وام كرونا تا شهریورماه تمدید گردید به گزارش كاروخدمت كارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع كرونا، مهلت تشكیل پرونده و پرداخت تسهیلات به «كسب وكارهای بیمه نشده» را تا آخر شهریورماه و كسب و كارهای بیمه شده را تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ تمدید كرد.


به گزارش روز سه شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متقاضیان می توانند در مهلت یاد شده به سامانه کارا به نشانی https: //kara.mcls.gov.ir/ رجوع و روند ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را دنبال کنند.
یکی از موانع پیش رو برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا، شرط «نداشتن چک برگشتی» بود که کارگروه این شرط را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و صاحبان کسب و کارها تسهیل شود.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، به کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می یابد و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا صدمه دیده اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود. نرخ سود تسهیلات هم ۱۲ درصد بوده و بازپرداخت آن از مهرماه است.
همچنین وثیقه لازم برای وام۱۶ میلیون تومانی بنگاه های صدمه دیده از کرونا تنها سفته یا چک است و برای مبالغ بیشتر علاوه بر آن باید ضامن هم عرضه شود.
براساس آخرین آمار از کل ۳۸۵ هزار و ۱۶۶ پرونده ارسال شده به مؤسسات عامل، ۱۱۹ هزار و ۲۵۷ پرونده مصوب و تسهیلات مربوط به ۱۰۰ هزار و ۳۷۶ پرونده پرداخت شده است. تابحال ۲۳ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات کرونا از جانب مؤسسات عامل به مشمولان پرداخت شده است.منبع:

1399/05/31
20:05:47
5.0 / 5
1529
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بیمه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید